Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane spryskiwacze + lusterka


BEpower07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi a4 b5 99r. (25.05.1999r) mianowicie mam mały problem chodzi o podgrzewane spryskiwacze, jak wkładam bezpiecznik nr 1 po uruchomieniu stacyjki od razu go pali, co może być przyczyna ? Czy spryskiwacze są podłączone razem z podgrzewanymi lusterkami i czy w ogóle ten model posiada podgrzewane lusterka. Z góry dziękuje za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem jak były uszkodzone spryskiwacze przedniej szyby, robiły po prostu zwarcie, żeby zobaczyć czy masz grzane lustra musisz zdemontować wkład i zobaczyć czy są do niego podpięte 2 kabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki może dzisiaj dam rade to zdemontować to zobaczę czy są. A co do tych spryskiwaczy to jak najszybciej zdiagnozować gdzie jest coś nie tak?. A jak uruchamiałeś podgrzewanie lusterek ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz pod maskę czy do wtrysków idą jakieś kabelki. Jak idą to masz grzane. Wypinasz wtyczki od nich, jak nie wywala bezpiecznika to masz rozwiązanie. Przecież to prosta diagnostyka.


EDIT. oczywiście nie wtrysków, tylko sprysków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podgrzewane spryski, lusterka i wkadki. i z tych trzech działaja tylko podgrzewane wkładki. . dlaczego spryski i lusterka nie grzeja???


popalone maty i spryskiwacze szyby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zobaczyłem w lewym słupku od kierowcy ze ida jakies kabel prawdopodobnie do lusterek na dole jest jeszcze jakas kostka, chciałbym sie dowiedziec czy to sa podgrzewane lusterka tylko nie ma połączenia? Zdjęcie poniżej. Dzieki za odpowiedz.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81d0a19b80e58641.html

Kable to :

caly biały

czarny

czarny

brązowy z białym paskiem

czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czarne kable to przewody do podgrzewania lusterka. Sprawdź czy te kable są połączone w kostce z jakimiś. U mnie kable dochodzą tylko do kostki i instalacje muszę zrobić sam. był ten temat poruszany na forum. Trza poszukać. ogólnie lusterka mają termostat włączający je wraz ze spadkiem temperatury do +5 . wraz z pojawieniem się na fisie śnieżynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki jutro jak będę miał chwile to sprawdzę czy dochodzą jakieś tam kable.

Tak wygląda u mnie lusterko:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be4ca441330216dd.html

A tak obudowa, dwa kable czerwone są do podgrzewania włożone w puste otwory (żeby nie latały), sprawdzałem próbówka prąd nie dochodzi po zapłonie ani po włączeniu szyby tylnej.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ee35b931138d93b.html


Sprawdź czy te kable są połączone w kostce z jakimiś.

Da rade sprawdzić to bez konieczności odkręcania tapicerki drzwi?.

Edytowane przez BEpower07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. chyba kostka znajduje się pod takim styropianowym wypełnieniem za tym plastikowym trójkątem maskującym lusterko od wewnątrz. a jeśli nie to żaden problem. tapicerka zamocowana jest na 4 wkretach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dzięki jeszcze prosiłbym o jakiś schemat jak to podłączyć pod grzanie tylnej szyby.

I jeszcze jakieś dodatkowe informacje na temat tych mat gdzieś na allegro bo nie mogę znaleźć które. Jest to Audi a4 b5 rocznik 99

Edytowane przez BEpower07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wkleić linku .. nie wiem co jest 5
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/64979-all-b5-podgrzewane-lusterka-wersja-bez-instalacji/


jeśli działa ten link to będzie bardzo pomocny, a maty to na allegro. nie doradzę nic na razie bo nie robiłem jeszcze tego u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te powinny być dobre.

http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewane-lusterka-gb-8s-gb-10s-i5116817212.html


Okej wszystko działa tak jak być powinno. Teraz muszę się zabrać za spryskiwacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki problem u mnie lusterka grzeja cały. Dziś na dworze było +7 a lusterka gorące. co z nimi jest nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka podłączone wszytko działa poprawnie, za spryskiwacze wezmę się na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lusterkami ( po liftowymi ) wszystko jest ok że grzeją przy temperaturze +7C dzisiaj moje wyjąłem i sprawdziłem ,, termostaty " w nich zamocowane , u mnie wyłączają grzanie przy temperaturze około +20C ... prąd jaki pobierają podczas grzania to około 2,6 Ampera na lusterko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...