Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b6 avf tiptronic] szarpanie przy redukcji, błąd 18201


cultstyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, zakupiłem a4 avant 1,9 tdi w tiptroniku, nie daje mi spokoju szarpanie jeżeli jade na D i wcisnę pedał gazu i przy redukcji najprawdopodobniej z 4 na 3 jest szarpanie. na wzniesieniu ciężko ruszyć bo auto ucieka zamiast już powoli ruszać w przod czy tył.

W CDIF po wyszukiwaniu błędów znalazło : 18201- Czujnik 2 prędkości obrotowej na wyjściu skrzyni biegów (G196) - brak sygnału.

Co może być winowajcą? ten czujnik czy moze olej ? olej nie wiem kiedy wymieniany.

posiadam wpis w książce serwisowej że chyba dołożona jest 7 tarcza czy coś takiego

" multitronic umrüstung 7 lamellen" a rok póżniej "aktion 37c9"

w ksiazce pisze ze skrzynia to GJA

Edytowane przez cultstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Zacznijmy od tego jedyna wersja automatu wkładana do 1.9TDI to Multitronic (w kodach wyposażenia masz 0GZ, natomiast 0G7 to oznaczenie trybu sekwencyjnego czyli ręcznej zmiany biegów przy lewarku - a to ma zarówno Tip jak i Multi).

Najprawdopodobniej skrzynia oraz sterownik do naprawy - jeśli nie masz daleko to zapraszam na diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Zacznijmy od tego jedyna wersja automatu wkładana do 1.9TDI to Multitronic (w kodach wyposażenia masz 0GZ, natomiast 0G7 to oznaczenie trybu sekwencyjnego czyli ręcznej zmiany biegów przy lewarku - a to ma zarówno Tip jak i Multi).

Najprawdopodobniej skrzynia oraz sterownik do naprawy - jeśli nie masz daleko to zapraszam na diagnostykę.

Dzieki za szybką odpowiedź (z PW) niestety jestem z małopolski, a to kawał drogi. Jakie koszta bo nie wiem czy sie w to pchać, sam sterownik jakby zmienić to zniweluje usterkę ? Mam 7 lammeln to może nic powazniejszego. Jesteś w stanie sprawdzić po vin historię serwisu skrzyni ?

ps sorki ale dopiero wchodze w temat audi a zwłaszcza automatu dlatego tak pytam o wszystko. na wyświetlaczu 6 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...