Jump to content
IGNORED

Szerokość opon taka sama a różne spalanie

mcemsi
 Share

Recommended Posts

Panowie wytłumaczcie bo do końca nie rozumiem:

Na 17 -tkach auto pali ok. 1 - 1.5L a niekiedy wydaje sie że i więcej w porównaniu do 16-stek. Szerokość ta sama - 225 .

16-stki zimowe wcześniej Continentale WinterContact 99Y (prod.Germany) ale juz były mocno zużyte wiec teraz są Michelin Alpin 4 95H (prod. Germany) - 225/55/R16

17-stki letnie Bridgestony Potenza RE050A 94Y (prod. Polska) - 225/50/R17

Felgi aluminiowe 16 i 17.

Dlaczego aż taka spora różnica w tym paleniu ? W jeździe również , znacznie stabilniej jest na 16-stkach na nierównościach , niemal jak po szynach. Na 17 trzeba kiere mocno trzymac na dziurach.

17-calowa felga jest tak duzo cięższa czy co? Opony dupiate albo jakos zdeformowane choc nic po nich nie widac?

Fakt faktem jest troche twardo i sztywno na tych Bridgestonach , na zimowych dywanowo.

Zwracam uwagę jeszcze raz , że opony są tak samo szerokie.

Edited by mcemsi

Wg mnie opona o profilu 50 R17 będzie ciut większa niż 55 R16. Więc stąd to przekłamanie. Wysokość na profilu 55 na 16" powinna być podobna w 45 na 17" z tego, co mi wiadomo. Na 16" kola robią więcej obrotów i licząc spalanie okazuje się ze zrobiłeś "więcej" kilometrów.

Edited by Grabek94

No wlasnie chyba nie.

Wszystkie kalkulatory opon pokazują , że dla tej samej szerokości 225 - 55/R16 jest najbardziej zbliżone do 50/R17 .

Przy 45/R17 bedzie większa różnica.

To czemu (na przykladzie B5) ori są 195/65 R15, 205/55 R16 i 225/45 R17? Tak jakby przy każdym caly profil malał o "10" w celu utrzymania tej samej średnicy koła? Szerokości raczej nie maja tutaj na to wpływu. Jeśli się myle, to niech ktoś mnie poprawi i napisze, jak powinno być.