Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trudny zapłon na zimnym silniku


Widlasta6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Pojawia się u mnie sporadycznie taka przypadłość, rano na zimnym silniku gdy odpalam to wskakuje mi na moment tak jakby na 300-500 obrotów i dopiero potem na nomalne 900, trwa to 2-3 sekundy i toważyszy temu dziwny dzwięk.

Nie dzieje się to codziennie, a co kilka dni, nigdy nie pojawiło się to w ciągu dna lub gdy silnik nagrzany.

Czy to normalne że silnik rano gdy jest wychłodzony ma takie trudności z odpalaniem, czy może ma to związek z czymś innym?

A 2 moje pytanie to czy da się w jakiś sposób bez rozbierania silnika zdiagnozować czy wałki są jeszcze ok?

Jestem właśnicielem V6 od niedawna, poprzedni właściciem bardzo dbał i serwisował auto, natomiast nie mówił nic o wymianie wałeczków a mam przejechane już 340tyś, pytanie czy każde 2,5TDI czeka ich wymiana czy jest możliwość że moje są jeszcze ok? Rozrząd wymieniony 40tyś temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe sa odpowiedzalne za odpalanie rano :) zapewne masz ze 3 spalone i zanim sie troche ugrzeje i dojdzie do zaplonu na wszystkich cylindrach bedzie szarpal :) sprawdz swiece jest multum tematow tutaj jak i google :) A waleczki to musisz zdjac pokrywy zaworow niestety ;/ ale bez pracy nie ma nic :) a co do wymiany to zalezy jak poprzedni wlasciciel dbal. Jak od nowosci byl czesto wymieniany olej oraz dobrej jakosci to napewno dluzej potrzymaja, ale znam tez osoby ktore maja po ++500k km i maja oryginalne walki ;) Wiec wszystko zalezy od szczescia i od poprzednich wlascicieli . Pozdrowionka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam świece z jednej strony musi coś nie domagać :wink: a jak kolega wyżej napisał tematów mnogo :)


Nagraj filmik o co dokładnie chodzi z tym dzwiękiem myślę że da to jakieś większe spojrzenie na to co się dzieje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weś kabel ok 1m jeden koniec do aku podepnij na + a drugim koncem dotykaj swiecy tylko sciagnij kapturki jak dotkniesz swiecy i bedzie iskra to znaczy ze swieca ok

Ja mam podobne objawt tylko swiece mam nowe beru 6sztuk a czasami tez ciezko lapie wyglada to tak jak by pompa nie trzymala czasami paliwa musze zrobic djagnoze pompy wtryskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...