Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko się zamykają i otwierają drzwi


Świstak.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam tak już od roku (od kiedy kupiłem auto) a mianowicie... Drzwi przednie od strony pasażera strasznie ciężko się otwierają i zamykają. Drzwi ogólnie mają tzw. "stopery" czyli jak się np. je zamyka to na chwile przyhamują, dalej się zamykają, znów przyhamują i się zamkną całkowicie (tak mam z drzwiami kierowcy i z drzwiami tylnymi) a z tym od pasażera z przodu jest tak jak by ten "stoper" miały non stop. Wiecie o co z tym chodzi? Miał ktoś już tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że dołączę się do pytania ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Otóż w moim przypadku też ciężko zamykają się drzwi.Są chyba nieco opuszczone.Ogolnie jest luz na gornym zawiasie drzwi od strony kierowcy.

Wcale nie taki mały..czuć go jeżeli przyłożymy drzwi blisko karoserii i zaczniemy unosić je ku górze.

Chciałbym go wymienić.Opłaca się ? szrot odpada bo podobno każdy ma luz.Jakiś zamiennik,oryginał? Jak wygląda to cenowo ? Górny zawias składa się z dwóch elementów.Należy wymienic obydwa ?

Słyszałem też,że w b5 problem jest z ramką drzwi(świszczenie powyzej 100kmh).Ją także należałoby podnieść na śrubach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś je regulować? Może na początek podnieś je lekko na zawiasach. Ja miałem u siebie niesamowicie opadniete ale mój blacharz mi je lekko podniósł przy okazji jak coś tam robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest duży luz to raczej wypadałoby w moim przypadku wymienić ten zawias.Po wymianie pewnie się podniosą.Reszta to może być kwestia podniesienia na ramce.


Ktoś wie jak jest z dostępnością tego górnego zawiasu jako nowej części ? Są zamienniki ?

Edytowane przez zakwas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest duży luz to raczej wypadałoby w moim przypadku wymienić ten zawias.Po wymianie pewnie się podniosą.Reszta to może być kwestia podniesienia na ramce.

Ktoś wie jak jest z dostępnością tego górnego zawiasu jako nowej części ? Są zamienniki ?

poprostu szukaj zawiasu z anglika :) a z tym świszczeniem to niewielki wpływ ma na to zawias. jezeli chcesz podniesc drzwi do góry to musisz regulować w miejscu gdzie zamek trafia na rygiel. przerabiałem problem u siebie. PS. uzupełnij profil bo nie wiem o jakim aucie rozmawiamy

a co do problemu autora tematu to mialem to samo po kupnie auta i regularnie co pare dni psikałem wd 40 na dolny zawias tam gdzie te ograniczniki i po miesiacu bylo juz wszystko okej :)

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam dolny rygiel drzwi (chodzi o ten ogranicznik - pręt w dolnym zawiasię) , mam to samo strasznie ciężko się otwierają i zamykają trzeba mocno ciągnąć jakby zawiasy były zardzewiałe.

Edytowane przez macek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny kłopot, spróbuje poregulowac i dam znac czy obylo sie bez wymiany zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...