Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] kilka pytań dot OC


Rekomendowane odpowiedzi

Nie owijam w bawełnę i przechodzę do konkretów. Od razu jednak informuję, ze moje pytania mogą wydawać się "dziwne" lecz wynika to z mojej kompletnej niewiedzy;/

Więc.. kupuję swój pierwszy samochód i rzecz jasna chodzi mi o ubezpieczenie OC.

Jeśli kupię samochód na siebie to OC również musi byc TYLKO na mnie? Czy może byc na mnie i mojego tatę (chodzi o zniżkę).. Czy musi byc tak, ze jeśli chcę miec ubezpieczenie na dwie osoby to te same osoby muszą byc jego właścicielami ?

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to postaram sie to jakos jaśniej wytlumaczyc :)

Oczywiście po zakupie mam 30 dni na wybranie ubezpieczyciela... ale obowiązek rozwiązania umowy z dotychczasowym zakaldem ubezpieczeń mam ja czy sprzedający? ( bo w necie pisali, ze różnie to bylo załatwiane. myślę, ze to kwestia dogadania się).

Przez te 30 dni jeszcze chyba można jeździc na starej polisie?

Mam 14 dni na złożenie w US druku PCC-3. Tak?

i chyba tyle samo albo 30 dni na rejestrację pojazdu? Tak?

I jeszcze jedno. Skoro w umowie kupna-sprzedaży jest tylko miejsce na dane kupującego i sprzedającego to gdzie należy wpisac owego współwłaściciela? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprzedający nie rozwiązał/nie rozwiąże umowy ubezpieczenia. Jeśli będziesz zmieniał ubezpieczalnie, to rozwiąż umowę.

Tak, aby wziąć OC na więcej niż jedną osobę, muszą być współwłaścicielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Skoro w umowie kupna-sprzedaży jest tylko miejsce na dane kupującego i sprzedającego to gdzie należy wpisac owego współwłaściciela? :|

jak masz ten sam adres co współwłaściciel to tylko wyżej czy niżej dopisz nazwisko, ja tak zrobiłem... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...