Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiego głośniki pod te radio?


Cycu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie jest taka sprawa, otóż mam zamiar zakupic radyjko Piooner MVH-160UI, jakiś wzamcniacz + tuba i głośniki (przód) i jest sprawa taka bo w car audio jestem totalnym ciemniakiem i nie chciałbym skręcić jakiejś lipy z tego.. Więc byłbym wdzięczny jeśli ktoś napisał mi jakieś modele, firmy tych oto sprzętów pod te radyjko :) mam zamiar założyć głośniki 13 lub 16, ale to już wyjdzie w praniu :D I jeszcze takie pytanie czym rozni się zestaw odseparowany od zwykłego?

Edytowane przez Cycu87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Co do radia to jest to jego główną zaletą jest cena i USB. Gra w porządku ale nie jest to najwyższa półka. Jeżeli chcesz żeby głośniki grały pod samym radiem to chyba najlepszym wyjściem będą seryjne głośniki. Przyzwoicie zagrają a co najważniejsze ich moc jest zbliżona do mocy radia (nie daj się zwieść mocy 4x50W itp, jest to moc muzyczna a przy doborze głośników do wzmacniacza kierujemy się mocą nominalną RMS). Najpierw zadecyduj jakiego rozmiaru będą głośniki czy 160mm czy 130mm wtedy można szukać w modelach, bo jeżeli decydujesz się na 160mm to czeka CIę więcej pracy z dystansami, a jeśli bierzesz się za dystanse to i warto wytłumić drzwi. Kolejną ważna sprawą jest na jaki rodzaj głośników się decydujesz czy głośniki kilku-drożne (to takie głośniki które są połączaniem głośnika wysoko, średni i niskotonowego ) czy zestaw odseparowany (najczęściej jest to zestaw 2 głośników- jeden odpowiada za średnie niższe częstotliwości tzw. woofer a drugi tzw tweeter odpowiada za wysokie tony podział tonów odbywa się za pośrednictwem zwrotnicy.). Ja osobiście polecam wybrać zestaw odseparowany zamontowany w porządnie wytłumionych drzwiach. Co do basu to w zależności od kwoty jaką chcesz na to przeznaczyć i jaka moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...