Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rury chłodzącej za silnikiem


myself_justme

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczor:) ostanio co bardzo dokucza ze wzgledu na pore roku straciłem ogrzewanie w moim ALT:) wraca na obrotach a na jałowym leci zimne jak lod;) wiem ze wielu forumowiczow borykalo sie z tym problemem bo czytalem juz co nie co.. ale ja sądze że muszę wymienić rurę za silnikiem która idzie najprawdpodobniej do nagrzewnicy ale nie wiem jak sie do tego zabrać?.. zlokalizowana jest na wprost silnika z tyłu i wychodzi z plastikowego króćca, zauważyłem delikatny wyciek na skrzynie, pytanie jest jak to cholerstwo idzie wymienić nie idzie wsadzić tam nawet reki bo idzie gdzieś w strone podszybia , czy sa do tego jakieś specjalne klucze? mam nadzieje że demontaż skrzyni nie jest konieczny, widziałem ze rura była już przez pseudo fachowca czymś zlepiana i złączana opaskami bo pewnie miał ten sam problem z wymianą.. próbowałem grzebałem ale nie daje sobie już rady ręce mi już opadają bo zimno się zrobiło a dwueatopowe odpowietrzanie silnika daje efekt tylko na chwile i pozniej znowu to samo mysle ze to jest powodem wiecie jak sie za to zabrac najlepiej moze sa jakies patenty na wymianę tej rury, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz o ktora dokladnie rure ci chodzi. Jesli wyciek masz spod króćca to pewnie winien jest oring który znajduje sie pod nim. Nowy króciec w ASO wraz z oringiem to 60zl. Zeby wyciagnac króciec wystarcz sciagnac rury dolotowe do przepustnicy.
http://i61.tinypic.com/2h4kzh4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chodzi o rure na obrazku zaznaczona numerem 38, dzięki za info z tym króćcem myślę że również wymienie go na nowy jeszcze nawet nie wiem jak sie za to zabiore bo strasznie tam ciasno ale cos wymyśle bo coraz zimniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest az tak ciasno jak myslisz, jak sciagniesz rury dolotowe to spokojnie wcisniesz tam ręce . Ja węży nie wymienialem ale króciec tak. Tu masz numery węży http://i61.tinypic.com/ajl72h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...