Skocz do zawartości
IGNOROWANY

120 KM czy to samo co 143 KM ?


karolusss

Rekomendowane odpowiedzi

JAk w temacie...

Chcę kupić samochód z belgii A4B8 2009r., jedyny feler jaki znalazłem to 120PS... Gość mi mówi że on specjalnie był przemapowany/zchipowany na 120PS bo w Belgii są jakieś takie wymogi albo podatki już teraz nie wiem dokładnie.

Wiem że coś takiego belgowie robią że mają zaniżane moce ale nie chodzi mi o to, bardziej chodzi mi o to czy faktycznie się chipuje w dół? Bo jeśli fabrycznie miał 143 a teraz ma 120 to chyba pół biedy bo można go znów przemapować i po kłopocie. Gorzej jak to było 120 fabrycznie bo wtedy to pewnie już sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Z góry dzięki za info :)

Pozdrawiam KArol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120Ps to jest prawie ten sam silnik co 143Ps i ten 170Ps

Robisz program z 120Ps i masz około 170-180 Ps A jeśli zmienisz na turbinę od CAHA + program masz wtedy około 200-2010Ps :wink:

Sam mam Belga i mam 136Ps a nie 143 róznica tylko w programie

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość nabycia czegoś mocniejszego seryjnie .... bierz.

dlaczego?

obcnie nabyłem a4 b8 170km caha - oryg bez programu

poprzednio był a4 b7 116 km bke - program (modyfikowany 4 razy - po pewnym okresie uzytkowania) - ostatecznie 145km i 350Nm

wnioski

fakt , start lepszy, spalanie nawet mniejsze ok 0,5l, mocniejszy już przy niższych obrotach - ogólonie na plus

ale .... jak na postoju silnik pracuje równo i tak samo jak przed programem, tak podczas jazdy stwierdzam róznice, silnik pracuje jaky "mocniej" tzn. był bardziej wytężony ... mam wrażenie że wyrażniej go słychać (nie chodzi tak delikatnie jak przed programem).

pytanie jak to wpływa na żywotność --- katem nie jestem zrobilem na nim po programie 100 tys ponad i narazie ok, ale jak mowiłem .... mocniejsze w serii chyba lepsze .

teraz mam 170 w oryginale .... polecam.

aha, kolego przed zakupem obecnego caha 170km miałem okazję sprawdzić kilka 120 km .... faktycznie 120km słaby niesamowicie, nawet w porównaniu do mojego porzedniego,

osobiście 120km bym sobie darował.

Edytowane przez melu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chipowanie w dół :)

Tylko fabryka na ten rynek puscila wersje ze slabszym softem (sprawy podatkowe).

Robisz to tak jak kazda 143KM jednostke...ok 170KM bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rónież 120 bym nie skreślał , po chipie jest to prawie ten sam samocód do 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

miałem podobną historię: kupowałem jako 120 KM (we Włoszech, ale też kwestia podatku za moc silnika )

Na hamowni o dziwo wyszło 137 KM/3345rpm i 325Nm/2344rpm a po modyfikacji 182KM/4044rpm i 412Nm

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rozmawiałem z moim mechanikiem - Auto Danecki- i mówił mi ze jednak ten 120 i 143 się różnią. Niby inne wtryski, turbina i cos tam jeszcze. Teraz to juz nie wiadomo czy jest tak czy inaczej. Może ktoś potwierdzi na 100% jak jest naprawdę. Mam 120 i chce ja pod kręcić ale niby z niej nie da się wyciągnąć 170 czy 180 KM. Ratujcie i odpowiedź cię jak jest rzeczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rozmawiałem z moim mechanikiem - Auto Danecki- i mówił mi ze jednak ten 120 i 143 się różnią. Niby inne wtryski, turbina i cos tam jeszcze. Teraz to juz nie wiadomo czy jest tak czy inaczej. Może ktoś potwierdzi na 100% jak jest naprawdę. Mam 120 i chce ja pod kręcić ale niby z niej nie da się wyciągnąć 170 czy 180 KM. Ratujcie i odpowiedź cię jak jest rzeczywiście.

Niech twoj znajomek sprawdzi sobie w ETCE spis czesci to zobaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to takie same silniki

120/136/143 są identyczne.

a 170 ma inna turbinę.


no i we wszystkih to jest tylko i wyłacznie różny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam silnik 88KW/120KM i w książce serwisowej około kilka dni po dacie produkcji auta jest

wbity Chip-tuning na 170 z ABT.

Co mogę powiedzieć.. jeździ podobnie jak moja E90 320d(190 ps).

Od kupna przejechane 10tyś km bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...