Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piach pod uszczelkami szyb bocznych - nic nie pomaga.


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam spory problem z piaskiem pod uszczelkami (chyba) szyb bocznych przednich, tyłu wcale nie używam. W zeszłym roku bez problemu wziąłem cienki śrubokręt płaski owinięty szmatką, włożyłem od zewnątrz na podniesionej szybie i po jednym pociągnięciu pozbyłem się skrzypienia. Teraz tak mi się tego piachu napchało, że szyba niemiłosiernie skrzypi, wkładam ten śrubokręt na +/- 1,5 cm i nic nie pomaga, opuszczałem szybę i też próbowałem coś z tym zrobić i nie pomogło. Macie jakieś swoje sposoby żeby się tego pozbyć bez rozbierania? Boję się, że porysuję szybę od tego czyszczenia i opuszczania/podnoszenia żeby sprawdzić czy nadal skrzypi. Jak głęboko można wkładać tam ten śrubokręt, drucik czy cokolwiek innego żeby to wyczyścić? Chyba że macie inne sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkladajac pierwszym razem srubokret pod uszczelke tym samym spowodowales jej odksztalcenie.najlepiej bedzie ja wymieni na nowa i problem zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to prawda, w jednym miejscu się odkształciła. Potem ją "wyprostowałem/wyciągnąłem" i to nie ona jest problemem. Jeżeli nic nie wymyślę nowego to posłucham się Ciebie, ale jakoś mnie nie przekonuje to co piszesz, bo to nawet nie w tym miejscu słychać skrzypienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2014‎-‎12‎-‎25 o 11:18, Awra napisał:

Koledzy mam spory problem z piaskiem pod uszczelkami (chyba) szyb bocznych przednich, tyłu wcale nie używam. W zeszłym roku bez problemu wziąłem cienki śrubokręt płaski owinięty szmatką, włożyłem od zewnątrz na podniesionej szybie i po jednym pociągnięciu pozbyłem się skrzypienia. Teraz tak mi się tego piachu napchało, że szyba niemiłosiernie skrzypi, wkładam ten śrubokręt na +/- 1,5 cm i nic nie pomaga, opuszczałem szybę i też próbowałem coś z tym zrobić i nie pomogło. Macie jakieś swoje sposoby żeby się tego pozbyć bez rozbierania? Boję się, że porysuję szybę od tego czyszczenia i opuszczania/podnoszenia żeby sprawdzić czy nadal skrzypi. Jak głęboko można wkładać tam ten śrubokręt, drucik czy cokolwiek innego żeby to wyczyścić? Chyba że macie inne sposoby?

Czesc czy ostatecznie udało się wyczyszcic jakos uszczelki ? Jest na to jakiś patenet ? Ja wziąłem dzisiaj duzy noz i szmate i przesuwałem w poprzek uszczelki ale dalej mam smugi na szybie przy zamykaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...