Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E nie grał tył + subwoofer


medyk83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z nagłośnieniem w auci. Posiadam Audi A4 B7 Avant, radio RNS-e (zwykłe) i podczas czy to słuychania radia, muzyki z sd/cd grają mi tylko przednie głośniki. RegulacjaFederitd. nic nie daje, jeżeli wszystko przekieruje na tył w aucie panuje kompletna cisza. Szukałem po forum, ale znalazłem tylko problemyz radiem concert. Spotkałem się z komentarzami, że winą może być wzmacniacz. Gdzie go szukć w moim aucie? Jeżeli posiada ktoś jakieś foto, które ułatwi mi znalezienie będę wdzięczny. Proszę o info również jak powinno być zakodowane radio,być możę tu jest problem. Niestety kupiłem sobie kabel od chinczyka i nie odczytuje mi 70% modułów (w tym instruments ---> radio). Jestem z Opolskiego, być może jest ktoś z tego regionu, kto mógłby pomóc? Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kodowanie sprawdź ale niech ktoś Ci podepnie porządnego vaga...wzmacniacza szukaj po prawej stronie jak otworzysz bagażnik za tapicerką...będziesz widział uchwyt do otwarcia schowka gdzie znajduje się wzmaczniacz i subwoofer :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,u mnie wygląda to tak:

CIMG1720.JPG

czy jestem w stanie to sprawdzić czy działa (jako amator)? jest do tego jakiś bezpiecznik w głównej skrzynce? nie chce niepotrzebnie eksperymentować z zamawianiem towarów, które niekoniecznie mogą być niesprawne. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się pobawić i wziąść obojętnie jaki głośnik i próbować bezpośrednio podłączać go pod wzmacniacz i sprawdzisz czy dany kanał działa...tu masz rozpiskę pinów we wzmacniaczu :wink:

Pin 1 – radio prawy tył
Pin 2 – radio (wspólna masa)
Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – pilot

Pin 14 – subwoofer +
Pin 15 – subwoofer –
Pin 17 – głośnik lewy tył +
Pin 18 – głośnik lewy tył –
Pin 20 – głośnik prawy tył +
Pin 21 – głośnik prawy tył –
Pin 22 – masa wzmacniacza
Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...