Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z przyspieszeniem


tedsonustka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem z moja furks. Opisuje wam problem .

Silnik 2.0 benzyna gaz .

Problem jest w jezdzie przy 100km h

Jadac na 4 majac 2.800 -3.200 obrotach zaczyna tracic moc jest to nie bezpieczne przy wyprzedzaniu. Jak przeleci te 3.200 to wraca do formy i nie ma tego problemu . ale za kazdym razem kiedy zealniam i znowu chce cos lub kogos wyprzedzic problem robi sie na nowo . objWy sa takie ze silnik jakby drżal widac to tez na skrzyni biegow. Wracajac do tematu czy wiecie co moze byc przyczyna ? Prosze o pomoc z gory dzieki

Na 4 i 5 jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy ?

Klasycznym i newralgicznym elementem jest membrana i dźwignia w elemencie "gruszka powietrza". Znajduje się ona na kolektorze dolotowym. Temat mocno opisywany tu na forum ze zdjęciami i filmami. Odpowiada ona za regulację łapatek w kolektorze dolotowym (ssącym), więc za ilość powietrza doprowadzanego do silnika, do jego komór spalania. W zależności od obrotów oraz dołożenia w pedał gazu, gruszka przez membranę i dźwignię steruje łopatkami, a one ilością powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie moge sprawdzić bo jestem za granica wracam po 11 stycznia i wtedy wrzuce z tego co pamietam były 4 błędy jakie nie pamietam .

Edytowane przez tedsonustka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku bylo tylko na gazie to zamowilem filtr gazu oryginalny od brc . ale ostatnio jezdzilem wiecej na benzynie

Dzialonsie identycznie ale byl troszke mocniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tą dźwignię i membranę co Dajmon mówił a jak nie to to musisz sprawdzić błędy i zrób logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...