Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AEB] Obieg powietrza wtórnego 1.8 T 150 KM


endriuupb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników.

Moim problemem jest to że przy kupnie auta nie sprawdziłem typu silnika. Oryginalnie powinien być BFB 163km a w rzeczywistości znajduje się AEB o mocy 150 KM. Miałem z nim kilka problemów ale jakoś dałem radę było cięzko ale udało się wyjść na prosto. Pozostał mi ostatni problem, którego nie mogę rozwikłać. Dokłądnie w oryginalnym silniku istnieje układ wtórnego obiegu powietrza, który w skrucie mówiąc wdmuc**je odpowiednim kanałem w głowicy ciepłe powietrze na katalizator aby jak najszybciej rozgrzać go do temperatury pracy, dzięki takiemu rozwiązaniu silnik BFB spełnia normy emisji spalin EURO 4. Jeśli w moim audi a4 b6 2004r znajduje się silnik starszej generacji czyli AEB 1.8T 150 KM to układ powietrza wtórnego może działać poprawnie??? Komputer wyrzuca mi błąd P0411 zbyt mały przepływ powietrza. Po skasowaniu błędu z kontrolką change engine mam spokuj na 2 tygodnie, po upływie tego czasu powraca jak bumerang. Czy ktoś z was miał podobny problem???Jak rozwiązać tą zagadkę, proszę o konstruktywne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu masz tylko sama glowice od aeb-a? Tak czy inaczej nie rozwiazesz tego w prosty sposob bo glowica od aeb nie ma kanlow dla systemu sai. Pozostaje ci wylaczenie tego ukladu w sofcie sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu masz tylko sama glowice od aeb-a? Tak czy inaczej nie rozwiazesz tego w prosty sposob bo glowica od aeb nie ma kanlow dla systemu sai. Pozostaje ci wylaczenie tego ukladu w sofcie sterownika.

Łukasz 13 nie mam pojęcia czy mam tylko głowicę od AEB czy też cały silnik. Chciałbym abyś zrekną na zdjęcie zaznaczyłem tam linią coś co przypomina mi zawór powietrza wtórnego starszej generacji. tu zarzucam link do zdjęcia O1HLd8L.jpg?1

Zamocowany jest on z tyłu głowicy przewody z pompy powietrza wtórngo są z nim połączone. Wieczorem prześlę zdjęcie głowicy od silnika AEB gdzie znajduje się miejsce na ten zawór chyba że się mylę. Czy może masz dojście do ETKI może tam są jakieś schematy którymi można się sugerować, a jeśli to zawiedzie czy wiesz może czy w okolicach Ełku Białegostoku lub Olsztyna znajduje się firma która mogła by wyłączyć z poziomu komputera pokładowego układ sai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest kombi zawór od systemu sai, nie jestem pewny tego na sto % ale wychodzi na to że głowica od aeb ma otwory na mocowanie zaworu ale nie ma otworów i kanałow w głowicy, tak to chyba wyglada: głowica od nowszych 1.8t http://machineworldny.com/images/products/VW058373ASC-1.jpg

głowica od aeb http://machineworldny.com/images/products/VW058373A-1.jpg

Wiec na głowicy od aeb system ten nie bedzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka niczym się te głowiece nie różnią jeśli tak to dlaczego w silniku AEB zamontowany jest ten zawór jaką rolę ma odgrywać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnia sie http://naforum.zapodaj.net/b95a2b9973c6.jpg.htmlw głowicy aeb nie ma tego otworu


W aeb nie było wogóle tego zaworu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie teraz widzę masz racje, jak zaznaczyłeś na zdjęciu dopiero dostrzegłem problem, mocowanie na śruby jest a otworu brak, a czy z tego miejsca mogąe wydobywać się opary oleju, lub kondensat spalin czy w tym miejscu mogę np lepiej uszczelnić??

Czy masz jaką osobę która mogła by się podjąć wyłączenia tego systemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie dobrze rozumiesz, jesli masz głowice aeb to tego otworu nie ma, kombizawór przykrecony jest tylko do głowicy ale system sai działać nie może bo nie ma otworu i kanału przez który pompa sai mogłaby tłoczyć powietrze do kanałów wylotowych i katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze Cię zrozumiałem układ sai nie działa i dlatego mam błąd P0411, przyczyna brak kanału w głowicy. Upewniłem się na 100% nie będę oddawał auta do rzadnego warsztatu bo to nie ma sęsu:) Szkoda czasu pieniędzy i nerwów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...