Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy kazde zestaw sprężyn i amorow z oznaczeniem 1BE pasuja do audia4


gryzlimd1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy. Mam dylemat z zawieszeniem, mam audi a4 b6 3.0 q benzyna z oznaczeniem zawieszenia 1BE i chcialbym kupic uzywane na allegro. Czy zawieszenie od audi a4 b5 2,5 diesel q pasowac bedzie do mojej audi oraz czy inne silniki z oznaczeniem 1be beda sie nadawały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem sie chodzilo mi o b6 zawieszenie od diesela 2.5 q . W ogóle jest jakas roznica jak bede chcial wsadzic od tego b6, b7 ale np innegi silnika. Aktualne moje zawieszenie jest juz wyrobione i tyl trochę bardziej siedzi od przodu i bardzo mnie irytuje.

Pomyliłem sie chodzilo mi o b6 zawieszenie od diesela 2.5 q . W ogóle jest jakas roznica jak bede chcial wsadzic od tego b6, b7 ale np innegi silnika. Aktualne moje zawieszenie jest juz wyrobione i tyl trochę bardziej siedzi od przodu i bardzo mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to porównaj kategorie wagowe. Jeśli takie same to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzę na allegro no to nie widzie jaka jest kategoria wagowa. A tak poza tym patrzyłem na uzywane.

Moja kat. To OYJ OJJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kategorii wagowej nie widzisz ale widać kolorowe oznaczenia na sprężynach które właśnie mówią o kategoriach następnie odczytujesz z http://a4-klub.pl/index.php?/topic/42435-all-b6b7-oznaczenie-sprezyn-i-amortyzatorow/jak dobierzesz źle kategorie wagowe to będzie albo za nisko albo za wysoko, waga silnika 1.9 a 3.0 różni się znacznie jak i osprzęt pod machą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze silnik 1.9 rozni się wagowo tym bardziej ze jest mniejszy i lżejsze niz 3.0 ale myślałem ze 2,5 tdi sprężyny sa zbizone wagowo. Ty bardziej ze na allegro nke widziałem sprezyn org. Do audi 3.0. Q. Jak nie znajde do uzywane to bede zmuszony kupic nowe gwintowane :/ co nie widzi mi sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz spróbować, nie powinno być znaczącej różnicy, ale tak jak pisałem wcześniej próbuj znaleźć z B7, tam łatwiej o 3.0TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3,0 q benzynę a nie 3,0 diesel. a mam banalne pytanie? gdzie znajduje sie oznaczenie do amortyzatorów 8e.... bo szczerze szukalem na w książce serwisowej i nic nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie doczytałem że to benzyna, oznaczeń amorków nie masz we wlepce tylko rodzaj zawieszenia (np 1BE). Nr części jest tylko na amorku. Prawdopodobnie po nr Vin też można to sprawdzić. Ja mam Etkę ale bez możliwości takiego dokładnego wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...