Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc drogowa/laweta jak zorganizować.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się was zapytać jaka jest procedura postępowania kiedy auto w trasie daleko od domu odmówi mi posłuszeństwa (odpukać w niemalowane ;) ) , bądź też po kolizji (odpukać w niemalowane ;) ) nie mogę dalej poruszać się pojazdem i potrzebuję lawetę.

Chodzi mi o to jak wtedy załatwić najbliższą pomoc drogową/lawetę, jak uzyskać numer do takiej pomocy ? Czy pod numerem alarmowym 112 załatwiają taką pomoc drogową .

Oczywiście to wszystko przy założeniu że moje ubezpieczenie nie obejmuje takiej pomocy.

Jeżdżę już 11 lat i całe szczęści nigdy nie miałem takiej sytuacji na drodze żeby wiedzieć jak to załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się was zapytać jaka jest procedura postępowania kiedy auto w trasie daleko od domu odmówi mi posłuszeństwa

Kolego, z racji z tego ze pracowalem w pomocy drogowej, doradze ci cos od serca.

Napisz mi najpierw jakie i gdzie masz wykupione ubezpieczenie, bo od tego trzeba zaczac.

Co do procedury to tak:

- jesli masz wykupiony assistance to dzwonisz do nich (numer na polisie) i ONI przysylaja do ciebie lawete, NIE lap sie na pierwsza lepsza ktora akurat nadjedzie bo wyjdziesz na tym jak Zabłodzki na mydle!

- w zaleznosci od wykupionego pakietu przysluguje ci:

a) usprawnienie na miejscu

B) holowanie do NAJBLIŻSZEGO warsztatu (zazwyczaj wybranego przez nich, nie koniecznie dobry)

c) holowanie do wskazanego przez ciebie warsztatu ale max np. 25km, przy czym jest to dystans wyjazdu najblizszej lawety do ciebie minus pozostale kilometry do warsztatu = całosc 25km (powyzej tego doplacasz z kieszeni)

d) holowanie w dowolne miejsce od ciebie do np. 100km lub wiecej, zalezy jaki pakiet

e) cala Polska bez wzgledu czy dom czy warsztat, no i tutaj zaczynaja sie rarytasy: mozesz dobrac samochod zastepczy, hotel dla ciebie i podroznych itp.

Ubezpieczycielowi mozesz od razu powiedziec ze nie przewidziales awarii i nie masz kasy na hotel, informuja o tym laweciarza i on placi za ciebie, jemu za hotel oddaja z Twojego ubezpieczenia.

Takie ubezpieczenie moze opiewac na kwote np. 10-40k/rok, kozystajac z holowania NIE TRACISZ ZNIŻEK!!!

f) cala Polska + Europa + jw.

g) NIGDY NIE PODAWAJ TEJ SAMEJ AWARII, w warunkach umowy możesz miec zapis ze podczas trwania umowy, bezplatnie moze przyslugiwac Tobie tylko jedna awaria, kazda kolejna musi byc inna i usluga bedzie Tobie swiadczona do wyczerpania zapasow na polisie, w przypadku wykorzystania srodkow - wykupujesz ponownie polise na holowanie a potem to juz koko-jumbo i do przodu :grin:

Co do kosztów dodatkowego ubezpieczenia: czasami to kilka zlotych lub nawet 100 zeta wiecej na rok, ale warto, uwierzcie ze ludzie placza jak za holowanie przyszlo im placic kilkaset zeta a nie rzadko nawet kolo 1k, jesli chcial holowac do domu przez pol Polski, wtedy liczy sie: zaladunek, rozladunek, kilometry od momentu wyjazdu z bazy do powrotu, droga najkrótsza trasa, byle nie byla to leśna a normalna.

Nie jestem ubezpieczycielem, nie naciagam na nic, na lawecie jezdzilismy tylko do wezwan, nie zatrzymywalem sie nigdy zeby naciagac na usluge, zabieralem w przypadku jesli byla to wyrazna prosba poszkodowanego oraz dostepnosci czasu, nieraz musialem przeprosic i powiedziec: przepraszam, nie moge pomoc bo musze wracac lub mam inne zgloszenie - wielu sie dziwilo dlaczego tak robimy ale ja mialem wykonywac polecenia przelozonego ktorego firma rozrastala sie nie bedac naciagaczem.

Co do ubezpieczenia: zawsze mozesz doubezpieczyc, nie musisz podawac konkretnego powodu jesli masz juz polise OC/AC a chcesz AS, po prostu uslyszales ze cos takiego jest a nikt wczesniej ci o tym nie mowil i chcesz to miec, doubezpieczenie dziala po polnocy czyli juz kolejnego dnia.

Jesli chcesz jeszcze cos wiedziec, pytaj a pomoge.

BTW. nie widzialem tematu polecanych albo nie polecanych holownikow, moze warto cos takiego założyc i podwiesic? Co Moderatorzy/Zarząd na to? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...