Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam wszystkich problem z ABS i ESp


osim17

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec objaw jest taki, że świeci się ABS i ESP. Komputer pokazuje lewy przedni czujnik ABS , czujnik wymieniony nadal to samo, a wiec 2 czujnik mechanik mówił ,że mogł być wadliwy. nadal to samo. Wymieniony sterownik ABS i ciągle pozostaje błąd lewego czujnika Abs , prosze o pomoc bo już nie mam nadziei że będzie wkońcu dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli błąd lewego czujnika , może wskazywać prawy ?


A jeżeli kabel przerwany to gdzie dokładnie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli błąd lewego czujnika , może wskazywać prawy ?

A jeżeli kabel przerwany to gdzie dokładnie szukać?

przewod masz za kolem.ten co jest narazony na ciagle zginanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale założone były dwa czujniki jeden nowy drugi używka i to samo


A jak myślicie warto zajrzeć do tego czujnika z prawej strony , czy możliwe jest że to prawa strona nawaliła a pokazuje błąd lewej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nikt nic nie kombinowal przy sterowniku to powinienes szukac przyczyny z lewej strony. na twoim miejscu poprzeswietlalbym przewody od sterownika az do kostki gdzie wpinasz czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc podepne sie pod post tez mam podobny problem jak jezdze to wtrakcie wylacza mi sie predkosciomierz i swieci sie abs i esp nieraz mam tak ze odrazu jak odpale to juz nie chodzi komputer pokazal ze lewy czujnik przedni i prawy tylny sa uszkodzone wiec wymienilem nowe i dalej to samo ze sa uszkodzone pokazuje doradzi ktos ? bylem u paru mechanikow kase zaplacilem a dalej nie chodz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się podmieniłem czujnik prawy na lewa strone i nadal swieci i jest błąd. wszystkie przewody przekopałem nawet w srodku auta i nic, brak pomysłów, może ktoś jeszcze ma jakąś rade ?

A jakie powinno byc napięcie na tych kabelkach przy kostce od podłączenia czujnika?


Dawid a jakie błędy masz w liczniku? Sprawdzałeś ładowanie akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się podmieniłem czujnik prawy na lewa strone i nadal swieci i jest błąd. wszystkie przewody przekopałem nawet w srodku auta i nic, brak pomysłów, może ktoś jeszcze ma jakąś rade ?

A jakie powinno byc napięcie na tych kabelkach przy kostce od podłączenia czujnika?

Dawid a jakie błędy masz w liczniku? Sprawdzałeś ładowanie akumulatora?

przeswietliles kabel czy tylko obejzales je z zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześwietliłem i po mierzyłem napięcia

Edytowane przez osim17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kabel od czujnika po samą wtyczkę przy pompie abs ma przejście? Odłącz akumulator wypnij wtyczkę ze sterownika abs i sprawdź omomierzem czy jest przejście pomiędzy wtyczką przy zwrotnicy a odpowiednim pinem przy sterowniku, no chyba że tak właśnie robiłeś

Poniżej ma schemat,

ABSEDS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko to pozostaje, ewentualnie te piny we wtczce nie łączą ale raczej mało prawdopodobne lub połączenie dniazdo<>elektronika w samym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę najprawdopodobniej będę miał 2 sterownik. Jak coś będę wiedział to napiszę


witam , Sterownik wymieniony i wszystko działa jak należy.

Edytowane przez osim17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...