Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie zamka centralnego


Homm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Audi A4 B5 rocznik 2000 2.4 V6 z quattro, posiadam do niego klucze "scyzoryki" (trzy przyciski i chowany klucz), oryginalne, te same, które dostałem przy zakupie w salonie.

Po wymianie baterii przestały działać, znalazłem kilka poradników na temat ich programowania, jednak żaden nie pomógł. Oprócz tego zamek w drzwiach kierowcy nie zamyka/otwiera zamka centralnego(otwiera/zamyka tylko ten zamek w drzwiach kierowcy, żadnego więcej) i nie włącza/wyłącza alarmu. Sam zamek centralny działa - można zamknąć przyciskiem w drzwiach, i jak się okazało - zamykając/otwierając auto przez bagażnik centralka działa, tak samo alarm. Próbowałem też wykorzystać znalezione poradniki do programowania w wypadku zamka w bagażniku. Okazuje się, że centralka w jakiś sposób reaguje na pilot, bo za pierwszym kliknięciem w dowolny przyciski pilota gdy jest on w zamku bagażnika (w tym czasie w stacyjce jest drugi kluczyk i odpalony zapłon) zapalają się kierunkowskazy, ale oprócz tego nie ma żadnego efektu. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

Edytowane przez Homm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj jeszcze raz odaptacje, albo jedż do kogoś kto to ogarnia. U mnie po wymianie baterii i adaptacji (opis z Forum) wszystko działa do dzisiaj (w taki sam sposób robiłem teściowi, sąsiadowi i koledze z pracy). Poszukaj na Forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem adaptacje na kilka sposobów, żaden nie działa. Dzisiaj dostałem kabel i okazało się, że nie mam dostępu do portów 1 i 21. Gdy pojechałem z tym do serwisu, to pokręcili kluczami w drzwiach, bagażniku, pogrzebali w kompie, po czym rozłożyli ręce i wzięli za to 100 zł.

Po sprawdzeniu kodów błędu wyskoczyło coś takiego:

01367 -  Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)
 
        35-00 -   -
 
01371 -  Alarm triggered by Door Contact Switch; Driver's Side
 
        35-00 -   -
 
01372 -  Alarm triggered by Door Contact Switch; Rear Passenger Side
 
        35-00 -   -
 
01374 -  Alarm triggered by Terminal 15
 
        35-00 -   -
 
01370 -  Alarm triggered by Interior Monitoring
 
        35-00 -   -
 
01369 -  Alarm triggered by Hood Switch
 
        35-00 -   -
 
01368 -  Alarm triggered by Luggage Compartment Switch
 
        35-00 -   -
 
01366 -  Opened Due to Crash Signal
 
        35-00 -   -
 
01365 -  Lock/Unlock Switch; Interior
 
        29-00 -  Short to Ground
 
01389 -  Tailgate Open Switch (F124)
 
        29-00 -  Short to Ground
 
00991 -  Interior Lights
 
        28-00 -  Short to Plus
 
00955 -  Key 1
 
        09-00 -  Adaptation Limit Surpassed
 
00956 -  Key 2
 
        09-00 -  Adaptation Limit Surpassed

Wygląda to dość nieciekawie, chociaż sugerując się tym co tutaj pisze zamek centralny i alarm powinien w ogóle nie działać(a przynajmniej tak mi się wydaje), a obie rzeczy są całkiem sprawne kiedy uruchomi się je przez bagażnik ...

Po wyczyszczeniu błędów większość się nie wyświetliła, za to gdy próbuję otworzyć/zamknąć auto za pomocą pilotów to pojawiają się te dwa:

00955 -  Key 1
 
        09-00 -  Adaptation Limit Surpassed
 
00956 -  Key 2
 
        09-00 -  Adaptation Limit Surpassed

Dodatkowo w programie zmieniają się wartości, gdy przyciskam guziki na pilocie, a wartość odpowiadająca za ilość przypisanych pilotów pokazuje 0011 ... Zastanawiam się czy da się jakoś te piloty jakoś skasować przez program, zamiast używając zamka w drzwiach kierowcy, może wtedy uda się je przypisać na nowo.

Edytowane przez Homm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...