Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środki do beżowej skóry


ParasoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zna ktoś może jakiś dobry sprawdzony środek do pielęgnacji jasnej skóry?Wyczytałem że do ciemnej skóry bardzo dobry jest gliptone czy ma on jakiś swój odpowiednik do jasnej? :)

Nie będę nowym tematem zaśmiecał dlatego zapytam tutaj :) Zna ktoś może jakiś sklep motoryzacyjny z okolic bielska-czechowice-pszczyna-oświęcim gdzie naprawdę jest wybór profesjonalnych akcesoriów do pielęgnacji samochodu?Byłem wczoraj w Norauto obok Auchana ,sklep duży ,chciałem kupić aplikator do nakładania poorboya nie ma czegoś takiego :decayed:

Edytowane przez ParasoleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone jest więcej niż dobry :wink: Do samego czyszczenia możesz zastosować GT12, który nadaje się i do ciemnej i do jasnej skóry. Natomiast do późniejszej konserwacji GT13. Do tego koniecznie szczotka z miękkim włosiem i pakiet aplikatorów i mikrofibr. Tylko miej na uwadze to, że Gliptone dość intensywnie pachnie skórą, co nie każdemu przypadnie do gustu. Ja ten zapach akurat lubię, więc nie wyobrażam sobie nic innego do pielęgnacji skóry :)

Jesli chodzi o tego typu zakupy to zawsze lepiej polegać na sklepach/zakładach specjalizujących się w detailingu i zamówić potrzebne rzeczy online. Np: http://www.pielegnowacauto.pl/producent/gliptone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie gliptone zamówiłem specjalnie do jasnej skóry :) Słuchaj jak ty czyścisz gliptone.Pierwsze dajesz cleaner na fotel przykładowo,szorujesz szczotką z miękkiego włosia(miałem w zestawie)i jak wyszorujesz dobrze , to ścierasz to ręcznikiem/mikrofibrą??czy mokrą szmatką lub gąbką?I potem przy użyciu ręczniczka można aplikować środek do konserwacji?Dostałem gratis od sprzedającego na allegro własnie,szczotkę + taki mały ręczniczek to aplikacji odżywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek ogarniam tapicerkę ŚWIEŻĄ wilgotną mikrofibrą. Potem postępuję w zasadzie wg instrukcji :wink: Czyli pędzelek i GT12 sekcjami. Daję chwilę na nabranie mocy urzędowej i wtedy szczotka. Po wszystkim wycieram suchą mikrofibrą i przechodzę do GT13, który nakładam również aplikatorem z białej mikro (trochę mi się ich nazbierało w gratisach do innych zamówień itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze pędzelkiem rozprowadzasz po całym np siedzisku,czekasz chwilkę i potem dopiero szczotką?A jakbym od razu zaaplikował z tubki i szczotką poczyścił to źle?:)a z boczkami też normalnie postępować jak z tapicerką? A powiedz mi jak już rozmawiamy o pielęgnacji itd jak stosujesz poor boya ?Czy masz jakiś inny środek?:) Kupiłem sobie APC cyclone.Pierwsze trzeba przetrzeć deskę i plastiki suchą mikrofibrą żeby kurz ściągnąc.Rozcieńczam APC w jakich proporcjach do deski i innych plastików ?czyszczę wilgotną gąbką którą trzeba zamoczyć w rozcieńczonym apc,potem ścieram to mikrofibrą.Nastepnie daję poorboya na aplikator bawełniany i aplikuję?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam awersję do aplikowania czegokolwiek bezpośrednio na tapicerkę. Wolę najpierw na pędzelek (duży, który dostałem razem z pakietem Gliptone) i potem na tapicerkę - daje mi to większą gwarancję równomiernego rozprowadzenia. Działam tak że pokrywam GT12 jedną sekcję, od razu drugą, co daje czas na przeczekanie tej pierwszej. Potem szczotka na pierwszej, a druga czeka, i tak po kolei :wink:

Natural Looka dostałem kiedyś na próbę i bardzo przypadł mi do gustu więc kupiłem całą butelkę. Tak jak mówisz - najpierw usunąć kurz, żeby nie mazać nim po desce :wink: Co do APC to przyznam szczerze że jeszcze nie korzystałem, więc nie będę cwaniakował i udawał znawcy :P Moje ogarnianie deski często odbywa się w warunkach zlotowych i w dużej mierze ogranicza się do samego Natural Looka... Ale też nie używam auta na co dzień, więc wnętrze nie dostaje tak mocno w kość. Do NL dostałem butelkę z atomizerem. Pryskam i natychmiastowo wcieram. Nigdy nie czekam, bo widzę potem takie "jaśniejsze ślady" co mnie irytuje. Mam do tego takie magiczne ścierki Sonaxa. Nie jest to mikrofibra, tylko taki bardziej śliski materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Mam w domu gdzies takie pędzelki z miekkiego włosia to chyba wypróbuję do tej skóry jak będzie ciepło :) Boczki drzwi również gliptone szorujesz ?:) Tzn na początku nie myslałem o APC ale wyczytałem że dobrze jest wyczyścić deskę i elementy plastikowe przed nałożeniem poorboya :) A poorboyem normalnie można po dekorach też smignąć?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy każdym "większym" czyszczeniu tapicerki boczki też przejeżdżam. Tzn sam fragment obszyty skórą. Do plastiku NL. Potem przy szybkim ogarnianiu na zlocie skórę na boczkach też przejeżdżam NL. Dekory mam czarne. Bezpośrednio na nie nie daję środka, żeby uniknąć batalii z maziajami. Lepiej jest przejechać szmatką użytą do deski/boczków - jest "przesiąknięta", ale z niej nie kapie tym środkiem :wink:

Też widziałem na tym forum kilka postów o APC i może też się skuszę i spróbuję co to oferuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) muszę na spokojnie to ogarnąć wszystko jak będzie troszkę cieplej bo teraz za zimno :decayed: .Skóra żeby dobrze wyschła , itd :) Dzięki za cenne wskazówki bo jestem żółtodziobem w tych sprawach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja najporządniejsze czyszczenie robię jeszcze przed wrzuceniem tapicerki do auta (a trochę tych kompletów się już pozmieniało :wink: ). Wtedy jest chociaż idealne dojście do każdego elementu. Bo przy mojej posturze i ogólnym braku giętkości nie cierpię czyścić wnętrza :decayed: Ale czasem trzeba :wink:

Mam nadzieję że coś tam udało mi się pomóc. Jasne skóry to wymagający temat. Ale jak się o nie zadba to odwdzięczą się mega prezencją :) Jako fan ciemnych jeansów mając jeszcze biały komplet zawsze siadałem wyłącznie na białej mikrofibrze :D Ciemny jeans, szczególnie mokry, to morderstwo dla skóry :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :) Trzeba dbać o jasną tapicerkę , a odwdzięczy się pięknym wyglądem :) Ja jeansy noszę sporadycznie ale jak mam czarną kurtkę i jest mokra od deszczu to widać efekty na skórze :D Apc głownie kupiłem dlatego bo czasem zauważę jakieś przybrudzenie od buta,jak ktoś wsiadał bądź wysiadał ,tzn poprzedni właściciel bo ja uważam na takie rzeczy :) A PB te plastiki po bokach przy fotelach też można przejechać ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez szkód używa się tego do deski, to do plastiku na fotelach też spokojnie się nadaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wszystko zakodowane :) jeszcze tylko zostało zamówić mikrofibry + jakieś gąbki do czyszczenia ,poczekać na ładną pogodę i można działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...