Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pomiar kompresji


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro chciałem zmierzyć kompresję, jadę do brata, a on ma odpowiedni manometr do diesli. I mam w związku z tym kilka pytań.

1. Jaka powinna być prawidłowa kompresja w moim motorku.

2. Jaki jest dopuszczalny margines różnicy kompresji na poszczególnych cylindrach.

3. Na ciepłym - na zimnym jakie różnice.

4. Przewidywane problemy. Na co zwracać uwagę itp. Nasłuchałem się o przekręconych gwintach i tym podobnych problemach.

Będę wdzięczny za wskazówki.....

Szukałem i wszyscy piszą o tej kompresji żeby sprawdzić ale nie znalazłem o dieslach a bardzo zależy mi na czasie bo jutro uderzam. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: i wszystko jasne ...ale rozrzut niezły :shocked:

Tak czy inaczej pacjent poczeka do następnego razu ... czy ktoś to już sprawdzał na takim silniczku .... bo jak się przyjrzałem to wygląda na to że trzeba cały filtr paliwa wyciągnąć żeby się do ostatniej świecy dostać i czy fajki ze świec się po prostu ściąga (wiem że to głupie pytanie) ??

Tak a poropos usłyszałem fajną historyjkę. Domorosły mechanik prowadzący not bene warsztat mierzył raz kompresję w dieslu i jak już zmierzył nie wpadł na pomysł do czego i po co jest ten mały przycisk przy tarczy manometru..... ale coś mu szybkozłączka nie chciała zejść z końcówki wkręconej zamiast świecy .... pocił się podważał cudował .... w końcu jak to polak wpadł na wyśmienity pomysł :kox:.... kawałek przecinaka i młotek :naughty:

Udało mu się ........................... przeżyć, po tym jak dwadzieścia parę barów wystrzeliło manometr zrywając berety wszystkim w okolicy. :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...