Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS załącza sie przy kazdym hamowaniu do 0


kubus14281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, być moze ten temat jest juz poruszony ale czytajac forum go nie zauważyłem wiec zakładam nowy.
Problem polega na tym, ze auto hamuje mi normalnie tylko pedał jak delikatnie hamuje to powoli mi wpada ak do połowy a później juz bardziej hamuje, jak odrazu chce hamować bardziej to odrazu wpada do połowy a jak sie zatrzymuje do 0 to tuż przed zatrzymaniem auta włącza mi sie ABS niezależnie czy jest sucho czy mokro i do tego pojawia sie dziwny dźwiek, pedał mi odbija również przy samym końcu hamowania, znajomy mechanik mi powiedział ze pompa jest do wymiany powiedzcie mi czy ma racje lub co jest problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek do wymiany plyn hamulcowy i regulacja czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn hamulcowy wymieniony juz był ok 2 tyg temu a co do czujników to nawet nie wiem jak wyregulować, jak ją kupiłem to palił mi sie czujnik abs, zobaczyłem z tyłu ze musze tarcze i klocki zmienić wiec to zrobiłem a co sie okazało to tacze miałem jakieś inne niz powinienem bo nie było tej zębatki pod czujnik wiec jak wymieniłem to juz na odpowiednie a później właśnie mi zaczął sie włączać i nie wiem o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronka absu na przegubie do wymiany. Pozdrawiam.

tył mam nowe tarcze z absem a przegub ostatnio wymieniałem, gdzie to sie znajduje bo nie wiem nawet o czymś takim ?

Edytowane przez kubus14281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przegubie tuż przy kole jest taka koronka ( hmm wygląda jak koło zębate ) dookoła przegubu, teoretycznie wymienia się z przegubem..ale można też nabić nową. Jak jest poluzowana, albo brakuje któregoś zęba to właśnie są takie objawy o których piszesz. Najtaniej to kupić syfa chinola przegub z koronką do audi 80, i przebić koronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...