Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny wyciek oleju i problem z tankowaniem auta.


Matrix1540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Kolego Matrix1540 mam podobny problem do Twojego , sprawa wygląda następująco mam wyciek z kolektora wydechowego (najprawdopodobniej) ponieważ jedna śróba mocowania kolektora jest ulana olejem , co za tym idzie olej kapie centralnie na alternator

Wyciek tylko po stronie pasażera czyli bank 1,2,3 . Za mojej dwuletniej kadencji z tym autem wtrysków nie ruszałem , ale wyciek jest chyba od samego początku zakupu .

Dziś byłem w aso po uszczelki miedziane oraz oringi czane.

Zastanawiam się czy może to być winne całemu zamieszaniu . Czy uporaliście się z tym wyciekiem raz na dobre ?

Czy ciężko wyciągnąć wtryski? , oraz czy wiąże się to z jakimś dodatkowym kodowaniem itp ? Proszę o pilną odpowiedź

Audi q7 3.0tdi

Edytowane przez skaziks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oringów powinna załatwić sprawę, jeżeli chcesz wyciągnąć wtryski 1,2,3 to masz prościej bo tylko filtr powietrza wyciągasz, odpinasz nadmiary, wykręcasz przewody paliwowe, wypinasz wtyczki i odkręcasz imbusem chyba 5' pokrywki maskujące śróbki z wtysków. Jak skręcisz te pokrywki to masz dostęp do nakrętek 10' od wtrysków. Wyjść powinny bez problemu-jak nie zamienisz wtrysków z cylindrami to nie trzeba kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...