Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6C5 2.5tdi] drgania podczas zwalniania


alus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Panowie mam taki dosyć irytujący problem, auto to A6 C5 2.5tdi AKE quattro automat, kiedy zwalniam dojeżdżając do np. świateł i auto ma już ok 10km/h zaczynają się drgania, które przenoszą się na karoserię, najdziwniejsze jest to, że dzieje się tak dopiero kiedy silnik osiągnie temperaturę roboczą, brakuje mi już pomysłów a do tej pory sprawdziłem
olej w skrzyni i jest ok
koła czy na zimówkach czy na letnich jest tak samo czyli, koła wykluczam
tarcze i klocki przód nowe
zawieszenie całe sprawne
przeguby zewnętrzne ok
korekcje na wtryskiwaczach ok (zresztą na wolnych obrotach czy jak się tak toczę wrzucę luz to drgania ustają)

nie za bardzo wiem jak sprawdzić poduszki silnika (nie mają wycieków) i skrzyni
i zastanawiam się czy mogą to być przeguby wewnętrzne? tylko dlaczego by się to działo przy temperaturze roboczej silnika?
może klocki i tarcze tył?

Koledzy proszę pomóżcie, podpowiedzcie co jeszcze mogę sprawdzić, bo jest to strasznie denerwujące
Pozdrawiam Kamil


Panowie pytanie, dziś rano odłączyłem wtyczkę ze sterownika ABS i o dziwo jeździłem dziś jakiś czas po mieście i nie drgało, dodam tylko, że jakieś pół roku wcześniej wymieniałem już sam sterownik ABSu, a objaw tego zużycia było samoczynne zaciskanie się hamulcy przednich, po takim zaciśnięciu musiałem otworzyć odpowietrzniki i dopiero mogłem jechać, po wymianie sterownika wszystko było ok, teraz pytanie teoretyczne czy jest możliwe żeby sterownik przesyłał jakiś oszukany sygnał do elektrozaworu ABS i przy zwalnianiu dohamowywał mi cyklicznie koła?

Edytowane przez alus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, i co rozwiązałeś jakoś ten problem? Pytam, bo mam bardzo podobne objawy u siebie w B7 2.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...