Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cofka powietrza


adifek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto A4 B6 2,5 BAU na biegu jałowym po wciśnicięciu gazu i nagłym odpuszczeniu oddaje dziwny dźwięk jakby kotłowało lub cofało się powietrze przez co zaczął dość sporo palić. Objawów za bardzo nie widać poza ubywającym paliwem dość prędko jakieś 13-14/100 poza tym na zimnym czy też ciepłym silniku pali idealnie ani deko nie kopci przyśpiesza także jak należy obroty nie pływają. Sprawdzałem filtr powietrza,egr,przepustnice tą przy kolektorach,zawór N75,gruszkę turbo jak i całe turbo wszystko jest dobre. Jednak dźwięk znika gdy odłączę gruszkę turbiny lub zawór N75 który odłącza całe turbo...Po załączeniu odrazu ten dźwiek powraca. Komputer pokazuje tylko błąd 00542 czujnik wzniosu końcówki wtryskiwacza czyli wtrysk sterujący pewnie siedzi. Tylko czy przez ten wtrysk były by takie dźwięki??? Jestem na etapie poszukiwań wtrysku. Miał ktoś może taki przypadek badź wie coś więcej na ten temat??? Proszę o jaką kolwiek podpowiedź

nakreciłem jak to brzmi proszę się wsłuchać po odpuszczeniu gazu

http://przeklej.org/file/3ZqJjO/20150201.151409.mp4

Wtrysk wymieniony,rura od dolotu,przepływka,egr zaślepiony wszystko na cacy przejrzane nawet ori filtr powietrza włożyłem i nadal jest cofka :/

Jakieś pomysły ??

Edytowane przez adifek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinien mniej palić po wymianie wtrysku,jak dla mnie to normalna cofka w 2.5TDI taki wydaje dźwięk stan sobie z tyłu to dopiero sobie usłyszysz cofkę☺Nie kłopocz sobie głowy tylko jeździj☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie jest normalny odgłos cofki a co najgorsze to nadal dużo pali po tych wymianach zero zmian.. ?

Edytowane przez adifek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tak uważasz to jak dla mnie ok☺co do EGR to nie wiem co ma na celu jego zaślepianie recyrkulacja spalin lepiej wypala paliwo co za tym idzie mniej zanieczyszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy co słuchał tego dźwięku mówi że nie jest to normalne a słuchali tego ogarnieci ludzie także nie tylko mi się wydaje że jest coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że mam 2.5TDI BDH i mam dosłownie to samo lecz znacznie mniej syczy przy puszczaniu gazu . Zero błędów na kompie , jedynie jeden wtrysk mam do wymiany ( nie sterujący ) gdzie jutro będzie to robione . Jednak spalanie mam w normie . Skrzynia manual 8.5l/100 przy normalnej jeździe . Może dziura w IC ?? :eusathink:Miałem takie same syczenie fakt w 1.9 AVF gdy mi się lekka dziura zrobiła w IC

Edytowane przez Aron21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że mam 2.5TDI BDH i mam dosłownie to samo lecz znacznie mniej syczy przy puszczaniu gazu . Zero błędów na kompie , jedynie jeden wtrysk mam do wymiany ( nie sterujący ) gdzie jutro będzie to robione . Jednak spalanie mam w normie . Skrzynia manual 8.5l/100 przy normalnej jeździe . Może dziura w IC ?? :eusathink:Miałem takie same syczenie fakt w 1.9 AVF gdy mi się lekka dziura zrobiła w IC

Teraz drugi raz dotankowałem do pełna i spalanie już o wiele spadło teraz po mieście spalił jakieś 13l/100 także o wiele mniej niż poprzednio może musiał jakoś się dotrzeć ten wtrysk i reszta... Daj znać jak wymienisz u siebie czy coś się poprawiło.

Dosyć głośno, szukaj nieszczelności...

Aż za głośno jedną nieszczelność znalazłem,ten wąż od turbo do filtra ale wymiana nic nie dała reszta wężyków,opasek itp wygląda dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest BAU tip + Q do tego 18'' 245


Zrobiłem dzisiaj lepszej jakości w dźwięku nagranie tego cofania powietrza

http://sendfile.pl/pokaz/268989---CptV.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q + tip wynik powinnien byc kolo 10, kola mamy podobne chyba ze depczesz go od swiatel do swiatel

Edytowane przez HeresR32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj wymienić wtrysk . Niebo a ziemia jeżeli chodzi o cykanie . A co do cofki powietrza to jest dalej ale to norma w tym silniku ale w porownaniu do twojego to moje to pikuś .Pytałem mechaniora to mówił żebyś sprawdził przepustnice bo może jest nie szczelna bo klapa się nie domyka w porę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q + tip wynik powinnien byc kolo 10, kola mamy podobne chyba ze depczesz go od swiatel do swiatel

Więc nadal za dużo pali,a co do jazdy to jeżdżę normalnie bez zamulania i bez butowania także powinien jarać normalnie jak każdemu użytkownikowi :/

Byłem dzisiaj wymienić wtrysk . Niebo a ziemia jeżeli chodzi o cykanie . A co do cofki powietrza to jest dalej ale to norma w tym silniku ale w porownaniu do twojego to moje to pikuś .Pytałem mechaniora to mówił żebyś sprawdził przepustnice bo może jest nie szczelna bo klapa się nie domyka w porę

Dzięki że poruszyłeś mój temat co prawda przepustnice już sprawdzałem ale zrobie to jeszcze raz i tak będę wyciągał turbo na dniach i podmieniał na inne.

A dźwięk jest strasznie głośny podczas jazdy troszke mnie go słychać a wogóle to wydaje mi sie że coś słabo się wkręca na obroty ale to musze porównać z innym autem dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...