Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak i czym czyścic odmę


Baku116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przeczyścić odmę i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać i czym wyczyścić a wiem ze łatwo ją połamać. Może ktoś z was juz to robił dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tymi odmami to jest różnie. U mnie jak się do tego dotknąłem to się wszystko posypało i trzeba było rezać z takiego białego peszla, który można kupić w elektycznym sklepie :) W każdym razie opcja się sprawdziła. Można kupić również całą odmę w zamienniku http://allegro.pl/odma-waz-przewod-odmy-audi-a4-b5-a6-c5-2-4-2-8-i4908164865.html. Natomiast jak już bierzesz się za odmę to sprawdź sobie przy okazji ezektor, bo one ze starości odmawiają posłuszeństwa i olej wywala wszystkimi dziurami, którymi tylko może. Kilka dni temu przerabiałem właśnie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ezektor sie nie poci od oleju to dziala jak nalezy tak?? bo tak sie zastanawiam nad wymiana bo nie wiem kto kiedy go wymienial ale jesli sie nie poci olej z niego to pewnie nie ma sensu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ezektora nic się nie poci. Jeżeli masz nieszczelną odmę lub ezektor to zwiększy Ci się ciśnienie w silniku, przez co olej będzie Ci wywalało przez uszczelniacze np. pod pokrywami zaworów lub przez broki ( takie okrągłe uszczelniacze, które są z tyłu silnika zaraz nad rurami kolektora wylotowego ) lub jeszcze innych uszczelniaczy. Jak masz zatkaną odmę lub ezektor to najlepiej sprawdzić to w jeden sposób. Uruchamiasz silnik i niech sobie pochodzi tak na jałowym z 10 min, aż nabierze temp. Zgaś silnik, otwórz maskę i odkręć korek od wlewu oleju. Jak podczas odkręcania pójdzie charakterystyczny syk ( jakbyś otwierał browara ) to znaczy, że trzeba zrobić porządek odmą i ezektorem. Ezektor wyglądał u mnie tak http://allegro.pl/zawor-cisnienie-ezektor-vw-audi-1-8-4-2-058133753-i4974386565.html ,ale podejrzewam, że u Ciebie będzie to samo. Dostępny jest tylko w oryginale w ASO. Ja zapłaciłem 126zł, wymieniłem i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie jak czyściłem odmy, odkręciłem wszystkie łącznie z tą pod przepustnicą, nic się nie połamało, tylko trzeba uważać jak się je odpina a potem przystawiłem normalnie do kranu na zewnątrz domu i w miarę spore ciśnienie dałem, było trochę tego szlamu, teraz już czysto. przed założeniem położyłem wszystko na kocioł c.o. żeby wyschły do rana z tej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...