Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVB] Dziwny metaliczny dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich i mam pytanie.Jestem świeżym posiadaczem A4 B6 1.9 tdi 2003r. i proszę o podpowiedź jaka może być przyczyna dźwięku metalicznego jakby rezonansowego który dochodzi jakby od podwozia w połowie auta ( ale mogę się mylić).Wystepuje to jak jest na jałowym biegu ,gdy dodam nawet lekko gazu jest ok.Nie czuję żadnego trzepania silnikiem ani lewarkiem wszytsko pracuje normalnie.Korzystając z okazji zadam jeszcze pytanie co do żywotności PD i koła dwumasowego bo w paru postach występują te tematy.Dziękuję za każdą odpwiedź

Opublikowano

jak masz metaliczny dźwięk to nie dodawaj gazu na biegu jałowym i przytrzymaj rurę wydechową butem jak ni będzie drgań to stawiałbym na plecionkę jak nie to może ten dwumas metaliczne dźwięki mogą być też z katalizatora trzeba by tam posłuchać ale chyba za młode auto na katalizator

pozdrawiam

Opublikowano

Witam wszystkich i mam pytanie.Jestem świeżym posiadaczem A4 B6 1.9 tdi 2003r. i proszę o podpowiedź jaka może być przyczyna dźwięku metalicznego jakby rezonansowego który dochodzi jakby od podwozia w połowie auta ( ale mogę się mylić).Wystepuje to jak jest na jałowym biegu ,gdy dodam nawet lekko gazu jest ok.Nie czuję żadnego trzepania silnikiem ani lewarkiem wszytsko pracuje normalnie.Korzystając z okazji zadam jeszcze pytanie co do żywotności PD i koła dwumasowego bo w paru postach występują te tematy.Dziękuję za każdą odpwiedź

miałem to samo i plecionka załatwiła sprawe :wink4:

Opublikowano

tak jak koledzy pisza sprwdz plecionke - lacznik elastyczny zaraz za turbo sie znajduje

Opublikowano

ja mam dokąłdnie to samo u siebie - w przyszłym tygodniu wymieniam plecionke i dam znać :decayed:

ps. jak przytrzymam ręką końcowy tłumik ( docisnę go ) to wydech nie brzęczy - puszczam i znowu to samo. Dźwięk występuje tylko na gorąco

EDIT

wymieniłem dwumas i sprzęgło (były w rozsypce ), plecionka jak nowa ...a wydech jak się nagrzeje to drży i rezonuje... kaaarwa !

jakieś koncepcje ?

Opublikowano

ja mam dokąłdnie to samo u siebie - w przyszłym tygodniu wymieniam plecionke i dam znać :decayed:

ps. jak przytrzymam ręką końcowy tłumik ( docisnę go ) to wydech nie brzęczy - puszczam i znowu to samo. Dźwięk występuje tylko na gorąco

zgadza zapomniałem dodac tylko na gorąco :wink4:

Opublikowano

wie ktoś gdzie w W-wie mogę wymienić plecionke ( poza Przasnyską - brak terminów ) ??

dzwoniłem do ASO - plecionka jako taka nie występuje, tylko w zestawie rura + kat - cena elementu 2700 pln

Opublikowano
dzwoniłem do ASO - plecionka jako taka nie występuje, tylko w zestawie rura + kat - cena elementu 2700 pln
:polew: a sama plecionka to max 30zl
Opublikowano

Do żadnego auta nie spotkałem plecionki "ori" jako osobnego elementu.

Wymiana plecionki polega na odcięciu starej i wspawaniu zamiennika.

Może sie mylę i nich mnie ktoś ewentualnie poprawi ale w moim krótkim zyciu spotkałem sie tylko z takim manewrem wymiany.

Oczywiście mozna kupić razem z rura i katem ale chyba w tym przypadku koszt nie jest adekwatny do problemu

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj sprawdziłem ,że przyczyna leży po stronie wydechu.Jutro może będę na podnośniku to się zobaczy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja mam dokąłdnie to samo u siebie - w przyszłym tygodniu wymieniam plecionke i dam znać :decayed:

ps. jak przytrzymam ręką końcowy tłumik ( docisnę go ) to wydech nie brzęczy - puszczam i znowu to samo. Dźwięk występuje tylko na gorąco

wymieniłem dwumas i sprzęgło (były w rozsypce ), plecionka jak nowa ...a wydech jak się nagrzeje to drży i rezonuje... kaaarwa !

jakieś koncepcje ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.