Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy przy ruszaniu na zimnym silniku/sprzęgło?


Cardozo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam taki oto problem po odpaleniu auta po nocce jest taki objaw:

Wrzucam bieg, puszczam sprzęgło a silnik tak jakby tracił moc, dławił się. Dzieje się tak tylko przy pierwszym ruszaniu. Potem jest ok i autko idzie jak trzeba. Czy zimne tarcze sprzęgła mogą wywoływać taki efekt? Z drugiej strony co ma zimne sprzęgło do silnika. Dodam że nawet jeżeli ruszę z lekko wyższych obrotów (1300-1400 a zazwyczaj jest to 1100-1150) to silnik łapie mega muła i powoli sie rozkręca. Powtarzam dzieje się tak tylko przy pierwszym ewentualnie drugim ruszaniu, później moge ruszać nawet z wolnych obrotów bez najmniejszego problemu. Ktoś spotakł się już z taka sytuacją?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swojej brd to samo...., pierwsze palenie z rana najczęściej wygląda tak ze puszczam powoli sprzęgło i obroty mi nawet spadają tak jakby jakby zaraz miał zdechnąć, po czym przejadę się trochę i przy paleniu już na lekko rozgrzanym tego nie ma. Wydaje mi się ze zależy to od dawki startowej etc......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swojej brd to samo...., pierwsze palenie z rana najczęściej wygląda tak ze puszczam powoli sprzęgło i obroty mi nawet spadają tak jakby jakby zaraz miał zdechnąć, po czym przejadę się trochę i przy paleniu już na lekko rozgrzanym tego nie ma. Wydaje mi się ze zależy to od dawki startowej etc......

to mamy identycznie. ja nie wiem juz gdzie mam zagladnąc... są juz 2 lub 3 tematy bardzo zblizone do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam silnik BRE i mam to samo także chyba one maja to do siebie, u mnie np po przymrozku własnie jest taki muł, ale trwa to zaledwie z minute później odblokowywuje się. Zawsze z rana po mrozie daje mu trochę się ogrzać i po odpaleniu daje mu pochodzic ze 3 minutki żeby wszystko zaczeło dobrze chodzić. Nie wiem czy to cos daje czy dobrze robie, ale gdzies u kogos słyszałem.

Edytowane przez jozin3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam BRD i mam taki sam problem. Czasem nawet lubi zgasnąć jak szybciej ruszę. A potem już wszystko normalnie działa. Może takma być ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...