Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak postojówek. Błedy vag: 01494 i 01498 BRAK komunikacji 19-canGATEWAY


cyberpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Problem jak w tytule.
Wywaliło na vagu błędy 01494 i 01498 których nie da się osunąć. Postojówek brak. Napięcie na kostkach przy lampie "skaczące" 0,07V na chwilowo 9V.

Problem nie powstał samoistnie:) choć nie wiem czy to moja wina:) otóż przepalały mi się postoje h6w a to z jednej a to z drugiej strony raz na miesiąc albo rzadziej albo częściej. Żaróweczka ta tania nie jest a do tego kłopotliwa w wymianie zatem postanowiłem wymienić je na Ledy oczywiście takie które wykrywane byłyby przez kompa. i wszystko super: wymiana sprawdzenie lewa świeci prawa nie. zamiana bez różnicy. zakładałem też nowe h6w by sprawdzić czy aby led nie uszkodzony. Jeździłem tak nawet z dwa dni tzn ze świecącym lewym postojem a prawym nie ale nie dawało mi to spokoju. i zacząłem mierzyć napięcia najpierw w prawej lampie. zdziwiło mnie to skaczące napięcie i po wielu próbach wyjąłem lewą postojówkę - zmierzyłem i to samo a led świecił i błędu na liczniku nie pokazywało??? założyłem obie zwykłe h6w i zaświeciła prawa! wyjąłem mierzę i napięcie bez zmian. Włożyłem obie z powrotem i już nic się nie świeci:) wtedy dopiero podpiąłem kompa i vaga błędy wykryłem więc nie wiem czy wcześniej były oba znaczy z obu lamp czy może jak działała ta lewa przez jakiś czas to błąd dotyczył tylko prawej.

nie mogę skomunikować vagiem z 19 CAN GATEWAY. 4 próby i brak komunikacji.
nie mam pojęcia czy występowało to przed problemem z postojówkami bo nie sprawdzałem.
sprawdziłem na czterech różnych vagach i to samo. Po podpięciu do paska 1,9tdi avf 2002 komunikuje się bez problemu zatem kabel i oprogramowanie chyba dobre?

no może ktoś pomoże?
pozdro
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę skomunikować vagiem z 19 CAN GATEWAY. 4 próby i brak komunikacji.

w B6 nie ma takiego sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem ze światłami to musisz się łączyć z modułem centralnej elektryki 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...