Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły wyciek płynu ze zbiornika po otwarciu.


Szpaku93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam takie małe pytanko..

Dziś oglądałem sobie pod względem technicznym oraz sprawdziłem wszystkie płyny. Nie wiem dlaczego ale skusiłem się odkręcić korek wlewu płynu chłodzącego (silnik był ciepły, nie gorący) po czym wylało mi się gdzieś z dołu zbiornika około 100ml płynu. Nie wiem co się stało i do czego to doprowadziło dlatego chciałbym się dowiedzieć czy w jakimś stopniu czegoś nie uszkodziło i czy to jest normalne na ciepłym silniku???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś wężyk od zbiornika wyrównawczego nieszczelny

Sprawdziłem i wężyki są OK. Może jest tam jakiś zaworek awaryjny aby w razie otwarcia nie zostać poparzonym i ten płyn wywala z dołu zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze zbiornikowi, a zobaczysz że jest w nim ukryty kanał odprowadzający nadmiar płynu. Musiałeś mieć dobrze rozgrzane auto lub nalane za dużo płynu. Takie są prawa fizyki i to normalny objaw że trochę płynu uciekło. Tak na przyszłość to płyn bezpieczniej sprawdza się na zimnym silniku, bo można się poparzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze zbiornikowi, a zobaczysz że jest w nim ukryty kanał odprowadzający nadmiar płynu. Musiałeś mieć dobrze rozgrzane auto lub nalane za dużo płynu. Takie są prawa fizyki i to normalny objaw że trochę płynu uciekło. Tak na przyszłość to płyn bezpieczniej sprawdza się na zimnym silniku, bo można się poparzyć.

Dziękuję za informację! :) Samochód nie był bardzo rozgrzany, ponieważ pracował około 6-7 min. Co do płynu to zgodze się że może być zbyt dużo nalane ponieważ po odkręceniu korka płyn jest niby zalany do pełna natomiast patrząc na zbiornik widać że jest tylko i wyłącznie miedzy max/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzij, sprawdz na zimnym uzupelnij i gotowe, nic strasznego sie nie stalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...