Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Antena i wzmacniacz FM w Avancie


danielthos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Większość czasu słucham w samochodzie muzyki z CD ale czasem przełączam na radio które zawsze znakomicie odbierało stacje radiowe. Po jakimś czasie sygnal zaczął się tracić, niektórych stacji które dodałem do pamięci nawet nie łapie. Podłączyłem sobie aux i okazało się że on również odbiera stacje radiowe, jak nim poruszam to lepie lub gorzej odbiera stacje. Aktualnie jest odpięty.
Postanowiłem sprawdzić wzmacniacz pod anteną czy wszystko jest ok. Okazało się że jest przerwa między wzmacniaczem a anteną. Widocznie musiałem uszkodzic podczas mycia samochodu, ponieważ udeżyłem w antenę szczotką. Kawałek ze wzmacniacza (miejsce gdzie sie wkręca antenę) zostało w antenie. Starałem się szukać wzmacniacza na necie ale nigdzie nie ma tego typu.
Radio to Blaupunkt Essen CD36
Wzmacniacz anteny 4B9 035 501 coś takiego http://assets.suredone.com/1517/media-pics/cp029139-1999-audi-a6-avant-wagon-roof-antenna-4b9-035-501-a.jpg

Mogę to zastąpić anteną z wbudowanym wzmacniaczem z alegro ? np taką ? http://allegro.pl/antena-dachowa-aktywna-raku-2-vw-skoda-audi-seat-i5037499776.html

I dlaczego do wzmacniacza wpięte są dwa kable ?
Proszę o pomoc.


Już sobie poradziłem z problemem.

Temat do zamknięcia.


Jeśli ktoś by się napotkał z podobnym poroblemem to ja tak go rozwiązałem.
Po pierwsze całkowicie zdemontowałem wzmacniacz tak by mieć go w ręce na biurku. Odrkęciłem dwie śróbki z góry i ukazała się płytka ze wzmacniaczemi i całą resztą. Płytka elektroniki trzyma się na lutach po bokach które idą do gniazdek, wystarczy wylutować wtedy da się wyciągnąć płytkę (o ile czegoś nie przegapiłem). Trzeba dokładnie odessać cynę inaczej zawsze coś będzie trzymać. Wtedy dostajemysię do części w którą wkręca się antenę-rózgę(wewnętrzna strona wzmacniacza). Wzmacniacz jest zrobiony tak że wystaje z niego "walec" do którego na końcu wkręca się pod kątem antenę (można napotkać inną ponieważ mam w aucie możliwość podłączenia telefonu pokładowego, a sygnał z niego idzie do wzmacniacza i anteny). Ten walec złamał się w połowie. Walec ten zrobiony jest z jakiegoś rodzaju tworzywa a'la plastik a w nim jest metalowy trzpień o kształcie krzyża (jak końcówka z śrubokręta krzyżakowego) który mniej więcej w połowie wysokości walca byl bardzo cięki, tak choćby w tym miejscu łączyły się końcami dwa śrubokręty krzyżaki. Najmniejszym wiertłem jakie miałem przewierciłem dziurę od wewnątrz puszki wzmacniacza przez walec na wylot. Średnicę dziury powiększałem tylko na samym początku tak by łebek śrubki się schował. Podobnie zrobiłem z częścią która odpadła, przewierciłem i zrobiłem wgłębienie by schowała się nakrętka. Dobrałem śrubę która była najcieńsza, przewodząca sygnał, oraz mająca bardzo cienki łebek, skręciłem, do pewności cyliner uszczelniliśmy poxipolem a na drugi dzień go przeszlifowałem. Zamontowałem i gra jak nówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...