Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprecyzyjna skrzynia manualna w 3.0Q


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

Auto ma 228k przebiegu, skrzynia nie zgrzyta, nie słyszę nic niepokojącego, sprzęgło też raczej ok.

Problemem jest to, że czasem muszę szukać biegów. Ciężko znaleźć mi wsteczny, czasem ciężko jedynkę... Nawet zdarzyło mi się wbić 5 zamiast 3. Nie, to nie przez moją pierdołowatość :D Jest tam coś do podregulowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu link innego forum z regulacją mechanizmu zmiany biegów, może Ci coś to pomoże :hi:
http://www.auditimes.pl/topic/1578-regulacja-mechanizmu-zmiany-bieg%C3%B3w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Opis jest z Sam Naprawiam, czytałem to ale nie wiem czemu osądziłem że nie da zbyt wiele :decayed: Być może dlatego że drążek po prostu jest nazwę to sflaczały. Może to problem przegubu kulistego drążka o którym jest w tym poście napisane... Niestety nie mogę znaleźć go w etce :/ Nie widzę też nigdzie na forum żeby ktoś to kiedyś wymieniał sam

BTW fajne masz auto :wink:

Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drążek masz "sflaczały" :decayed: to w grę może wchodzić tylko wymiana całej puchy 8E0711055L (650zł), niestety nie ma żadnego zestawu naprawczego, przegub masz też przy skrzyni on jest wymienny 8E0798151B (koszt 60zł) - zajrzyj do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drążek masz "sflaczały" :decayed: to w grę może wchodzić tylko wymiana całej puchy 8E0711055L (650zł), niestety nie ma żadnego zestawu naprawczego, przegub masz też przy skrzyni on jest wymienny 8E0798151B (koszt 60zł) - zajrzyj do niego.

Wolę mieć już sflaczały drążek niż nie mieć 650zł :decayed: Co do tego przegubu, on chyba jakoś jest elementem który łączy skrzynię z wybierakiem tak? Widać to i można wymienić bez rozbierania zawieszenia albo innych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest ten element, wjedziesz na podnośnik i go widać, ale żeby mieć lepszy dostęp chyba wydech na środku trzeba rozpiąć, nie pamiętam już czy do tego zabiegu je rozpinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...