Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MOCOWANIE ZDERZAKA S4 w A4 B5 przed liftingiem


FELIPE

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mam a4 avant b5 1997 rok

właśnie zrobiłem przymiarke do zamontowania zderzaka od S4 i niestety widze że konieczne beda przeróbki :(

1 mocowania belki zderzaka (trzpienie czy jak to nazwac) sa inne

jak sobie z tym poradzić? gdzie można dostać trzpienie które będą pasować do tego zderzaka? zna ktos numer OEM tych trzpieni?

---

2 nastepny problem to halogen w zderzaku od S4 zasłania jakiś dolot powietrza

jest jakis patent jak przerobić dolot powietrza, aby halogen go nie zasłaniał?

---

3 brakuje mi zaslepek na spryskiwacze do lamp :(

co do zaslepek to znam numery OEM tych czesci, ktos moglby je załatwić z lepszej cenie niz ASO?

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka mam a4 avant b5 1997 rok

właśnie zrobiłem przymiarke do zamontowania zderzaka od S4 i niestety widze że konieczne beda przeróbki :(

1 mocowania belki zderzaka (trzpienie czy jak to nazwac) sa inne

jak sobie z tym poradzić? gdzie można dostać trzpienie które będą pasować do tego zderzaka? zna ktos numer OEM tych trzpieni?

Dziwne. Wszyscy mi mówili, że od S4 pasuje bez przeróbek.. :< Może masz od RS4 ?
2 nastepny problem to halogen w zderzaku od S4 zasłania jakiś dolot powietrza

jest jakis patent jak przerobić dolot powietrza, aby halogen go nie zasłaniał?

Jaki dolot ? Tam są zwykłe kratki, a w nich halogen. Tym się nie przejmuj.
3 brakuje mi zaslepek na spryskiwacze do lamp :(

co do zaslepek to znam numery OEM tych czesci, ktos moglby je załatwić z lepszej cenie niz ASO?

W ASO bodaj po 50 PLN sztuka. Szukaj na Allegro - po tyle samo :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dużo mi nie pomogleś :(

Dziwne. Wszyscy mi mówili, że od S4 pasuje bez przeróbek.. :< Może masz od RS4 ?

potrafię rozróżnić zderzak S4 od RS4 :)

mam problem taki jak opisano tutaj: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=50720&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

tylko że nie chce sam dorabiać tych trzpieni tylko gdzieś je kupić

Jaki dolot ? Tam są zwykłe kratki, a w nich halogen. Tym się nie przejmuj.

jak mi spadną osiągi bo IC nie będzie dostawać zimnego powietrza bo halogen zasłania wlot to mam się nie przejmować ??!!

W ASO bodaj po 50 PLN sztuka. Szukaj na Allegro - po tyle samo

w ASO po 34zł sztuka, szukam taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dużo mi nie pomogleś :(
Przykro mi. Sam też szukałem takiego zderzaka i jedynie podzieliłem się zdobytymi informacjami.

Finalnie kupiłem to: kliknij tu i nie jest to zderzak z S4, ale mam nadzieję - będzie pasować bez problemów.

jak mi spadną osiągi bo IC nie będzie dostawać zimnego powietrza bo halogen zasłania wlot to mam się nie przejmować ??!!
eee... nie przesadzajmy:

1 - masz mocno dłubnięte auto, czy seryjne 90 KM ?

2 - powietrze i tak będzie wpadać do IC

3 - u mnie w zderzaku lewa strona ma zupełnie nieprzewiewną zaślepkę a i tak da się jeżdzić

4 - zrób sobie taki nawiew na IC jak ma BMW na tarcze hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi spadną osiągi bo IC nie będzie dostawać zimnego powietrza bo halogen zasłania wlot to mam się nie przejmować ??!!
eee... nie przesadzajmy:

1 - masz mocno dłubnięte auto, czy seryjne 90 KM ?

2 - powietrze i tak będzie wpadać do IC

3 - u mnie w zderzaku lewa strona ma zupełnie nieprzewiewną zaślepkę a i tak da się jeżdzić

4 - zrób sobie taki nawiew na IC jak ma BMW na tarcze hamulcowe

włos sie jeży jak to czytam .... :diabelek:

panowie ... żadnego zasłaniania dolotu powietrza do IC ... w upalne dni autko bedzie puchło ..... :!: a i teraz juz sie meczy z niedotlenienia .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włos sie jeży jak to czytam .... :diabelek:

panowie ... żadnego zasłaniania dolotu powietrza do IC ... w upalne dni autko bedzie puchło ..... :!: a i teraz juz sie meczy z niedotlenienia .... :diabelek:

Spanky - nasze A4 1,9 to tylko FMIC ratuje, bo ten fabryczny to ostatnie ścierwo, a opływ powietrza ma tak kiepski, że szkoda słów :/ On nawet nie zauważy tego. W porównaiu do seryjnego, zderzak od S4 jest jedną wielką kratką a halogen jest niewielki:

160095258

Oczywiście - można dolną połówę kratki wywalić i zrobić dam chwyt powietrza na CAI dla IC... jak kto woli - można też wyp... halogen... tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym pisałem, ale kolega chyba uważa że jak sie ma 90ps to nawet bez żadnego nadmuchu będzie jeżdziło hehehe

ktoś przerabiał ten temat u siebie? wiem że kilku z Was ma zderzak s4 więc jak to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym pisałem, ale kolega chyba uważa że jak sie ma 90ps to nawet bez żadnego nadmuchu będzie jeżdziło hehehe
Jak auto nie dłubane, to IC mocno się nie grzeje, bo turbina daje niewielkie ciśnienie. W korku i tak mocno nie pompuje, a w czasie szybszej jazdy zderzak od S4 dostarczy odpowiednio dużo powietrza do ochłodzenia IC... nie popadajmy w przesadę. :027:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włos sie jeży jak to czytam .... :diabelek:

panowie ... żadnego zasłaniania dolotu powietrza do IC ... w upalne dni autko bedzie puchło ..... :!: a i teraz juz sie meczy z niedotlenienia .... :diabelek:

Spanky - nasze A4 1,9 to tylko FMIC ratuje, bo ten fabryczny to ostatnie ścierwo, a opływ powietrza ma tak kiepski, że szkoda słów :/ On nawet nie zauważy tego.

wierz mi ze zauwazy .... ;)(tym bardziej ze juz jest to kiepsko rozwiazane : małe IC, w kiepskim miejscu a i długość przewodów dolotowych "w metrach" ;) )

ale robta jak chceta ... czekam na prezentacje efektów ... :diabelek:

p.s fajny zderzaczek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...