Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż uchwytów na siatkę w bagażniku sedan


mac190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomyślałem, że najpierw zapytam zanim zacznę kupować... :) Mój problem polega na tym iż nie mam żadnych uchwytów na siatkę w bagażniku i tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z was montował owe uchwyty u siebie?

Znalazłem na allegro uchwyty za grosze ale boje się, że nie będzie chciało to współpracować... Z góry dziękuje za pomoc. :)


Postanowiłem, dla wszystkich mających ten sam problem pokazać co wyczarowałem.

A więc po zrobieniu małego wyszukiwania Ameryki nie odkryłem. Gwinty na śruby od uchwytów znajdują się pod zagłębieniami wykładziny w bagażniku. Najlepiej wyciągnąć podłogę bagażnika i ręką odgiąć miejsce aby zobaczyć gdzie owe gwinty dokładnie się znajdują. Po 4 próbach wykombinowałem najszybszy i najmniej męczący sposób na zamontowanie owych uchwytów.

Co będziemy potrzebować:

  • 4x uchwyt siatki bagażnika (NR części - 1J0 864 203 D)
  • 8x śruba torx(NR części dla B8 - 04/08-03/12 2ZZ) UWAGA! Ja użyłem śrub czarnych z B7 ponieważ lepiej pasują, śruby srebrne(B8) są o około 1mm dłuższe i zakończone szpicem, więc jak ktoś chce mieć pod kolor to albo wwierca w blachę albo piłuje śrubę.
  • Śrubokręt krzyżak - opcjonalnie ale szybciej ;)
  • Śrubokręt TORX
  • Małe kombinerki
  • Nóż tapicerski

Koszty uchwytów i śrub:

  • nowe uchwyty do siatki w ASO to u mnie wydatek 47zł za SZTUKĘ, natomiast ja kupiłem komplet uchwytów z przesyłką na alledrogo za 57zł
  • śruby do nabycia w ASO za około 1zł od sztuki.

A więc po kolei co i jak robimy:

  1. Po sprawdzeniu położenia śrub "wwiercamy" przez wykładzinę śrubokręt krzyżakowy(tylko po to on jest potrzebny) w przestrzeń dokładnie między śrubami.
  2. Po utworzeniu otworu bierzemy do ręki "małe kombinerki" i korzystając z otworu wyłamujemy kawałki wykładziny, robimy to powoli i "małymi kęsami" aby nie uszkodzić ani nie wyryć zbyt dużej dziury w wykładzinie bo będzie brzydko wyglądać.
  3. Zostaniemy z masą małych kawałków wykładziny trzymających się materiałem z resztą podłogi - tu wchodzi nóż tapicerski którym odcinamy te odstające kawałki.
  4. powtarzamy krok 2 i 3 do momentu uzyskania otworu wielkością odpowiadającemu uchwytowi z dołu.
  5. możemy nożem tapicerskim ładnie wyrównać brzegi otworu ewentualnie jak uchwyt nie chce wejść a widzimy, że mało mu brakuje to można się chwile pobawić się w chirurga i wyciąć nadmiar nożem zamiast wyrywać kombinerkami.
  6. po dopasowaniu włożyć w otwór uchwyty i przykręcić śrubami.
  7. Gotowe!

Czas wykonania dla kompletu u mnie wynosił metodą prób i błędów baaardzo długo. Ostatni uchwyt zamontowany wyżej opisaną metodą zamontowałem w około 15 min.

Dla tych co będą chcieli walczyć wycinając to przy użyciu noża tapicerskiego bez kombinerek -> Próbowałem nie polecam. Chyba że ktoś ma jakiś hiper mega nóż to może i tak będzie wygodniej ale na pewno w przypadku sedana będzie więcej gimnastyki przy uchwytach w głębi bagażnika.

Tak więc koszt całości po podliczeniu to mniej niż 70zł

niżej zamieszczam fotorelację z jednego uchwytu i ostatecznego foto całości. :)

RpcdaXGSWT.jpg

Uchwyty zakupione na aledrogo - dwa najładniejsze poszły na przód, te bardziej zmęczone na tył.

XhlpZnhh9Z.jpg

Owe zagłębienie w wykładzinie widoczne na zdjęciu. :)

JTthAT45u3.jpg

Śruby z B7. Niestety zdjęcia porównawczego z B8 nie mam. :(

r8dtQdGv2S.jpg

Otwór wycięty metodą z kombinerkami i z bokami poprawionymi nożem tapicerskim.

4r1AcMyj2W.jpg

Uchwyt po wpasowaniu do otworu.

NY90ouPYQ2.jpg

Zdjęcie całości po wykonanej robocie. :)

Pozdrawiam. :D

Edytowane przez mac190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro 40-50 zł, oryginalna 8U0065110 5x więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać jakie śruby kupić? Nigdzie nie mogę znaleźć, wpisując ten kod ( 04/08-03/12 2ZZ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...