Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z]Jak wyglada czujnik temp. zewnętrznej


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem nie mogę znaleźć czujnika temperatury zewnętrznej, który podaje sygnał na licznik i do klimatronika. Wiem ze powinien być pomiędzy zderzakiem a chłodnicą ale go tam nie ma...

Temperatura w liczniku pokazuje się poprawnie tylko klimatronik zgłasza mi błąd 5.1 (to jego miganie do szału mnie doprowadza)

Proszę kogoś o fotę tego czujnika (G17) bo nie wiem jak on wygląda i czego właściwie szukać.

Pomogła by mi niewątpliwe informacja którędy idzie kabelek od czujnika do licznika...

Może jakieś pomysły gdzie jakiś wcześniejszy macher ukrył ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest na uchwycie przed chłodnicą pod zderzakiem, a kabel łączy się tutaj pod tą czarną osłonką

912bba25f5f0e8eem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lusterkach to raczej włączniki termiczne ogrzewania lusterek były montowane :mysli: czujnik temperatury zewnętrznej tak jak wyżej napisano pomiędzy chłodnicami a zderzakiem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest na uchwycie przed chłodnicą pod zderzakiem, a kabel łączy się tutaj pod tą czarną osłonką

912bba25f5f0e8eem.jpg

czyli że z tego miejsca co jest zaznaczone leci wiązka kabli do licznika i klimatronika?

czy ta wiązka leci pod pompą ABS i zbiorniczkiem do spryskiwaczy, czy też jest dopiero widoczna po zdemontowaniu lewego błotnika?

tak kombinuję bo jak nie mam czujnika przed chłodnicą a mam z niego odczyty to możę jakiś wcześniejszy macher umieścił go np w nadkolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tą pokrywką są 4 kostki (u mnie) 3 okrągłe zielona, czerwona i beżowa i 1 czarna prostokątna i to jest złączka czujnika temperatury zewnętrznej zobacz gdzie prowadzi przewód i na końcu znajdziesz czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mcm za chęć pomocy.

Tak jak napisałeś, mam pod tą pokrywą 4 kostki 2 zielone jedna beżowa i jedna prostokątna czarna. Cały szkopuł w tym ze ona jest luźna i nic nie jest do niej podłączone... :shocked:

więc jak to możliwe ze mam na fisie wskazania temperatury które są poprawne :mysli:

ktoś wcześniej nieźle namieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...