Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B5 19.TDi AJM stukania, szarpanie, drgania itp.


Warson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni zauważam dziwne objawy mojej Audiczki, niem wiem czy to po zimie czy coś ale postaram się po krótce opisać co jej dolega:

Każdy z tych objawów zdarza się kilka razy za dnia ale nie jest to objaw stały.

- Podczas wciśniętego sprzęgła na maxa słychać w silniku lekkie postukiwania i czuję drgania na pedale sprzęgła dość intensywne na biegu jałowym. Biegi wchodzą gładko z tym problemu nie ma.

- Dziś jadąc na 3 biegu, nagle auto złapało muła a po chwili bardzo mocno szarpło i dostał kopa, ale czuć było że było to szarpnięcie tak jakby mechaniczne. Zdarzyło mi się póki co takie coś raz.

- Auto ma większe drgania, pracuje tak jakby głośniej mimo iż obroty są takie jak zawsze, ale jak jeżdżę tym autem ponad pół roku wiem i czuje że nie powinien tak drgać i nawet słychać to na plastikach czy desce roździelczej. Kiedyś pracował spokojniej delikatniej.

Czy ktoś mniej więcej wie co się dzieje, albo na co się przygotować, bo powiem szczerze że finansowo słabo stoję a może mnie to dobić...

z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- Podczas wciśniętego sprzęgła na maxa słychać w silniku lekkie postukiwania i czuję drgania na pedale sprzęgła dość intensywne na biegu jałowym. Biegi wchodzą gładko z tym problemu nie ma.
- Dziś jadąc na 3 biegu, nagle auto złapało muła a po chwili bardzo mocno szarpło i dostał kopa, ale czuć było że było to szarpnięcie tak jakby mechaniczne. Zdarzyło mi się póki co takie coś raz.
- Auto ma większe drgania, pracuje tak jakby głośniej mimo iż obroty są takie jak zawsze, ale jak jeżdżę tym autem ponad pół roku wiem i czuje że nie powinien tak drgać i nawet słychać to na plastikach czy desce roździelczej. Kiedyś pracował spokojniej delikatniej.

1 objaw kojarzył bym z zdeformowanym delikatnie dociskiem sprzęgła ze starości. Mam to samo ale musi jeszcze polatać bo nie bede z tego powodu wyciagał sprzęgła

2 objaw cieżko powiedziec... pojeździj i obserwuj czy sie powtórzy

3 objaw moim zdaniem dwumas się kończy i stąd drgania.

Szykuj się finansowo na wymiane kompletu sprzęgła razem z dwumasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie objawy zbliżone do tego co mam u siebie, mam identyczne A4, do wymiany dwumas. z objawów dochodzi u mnie jeszcze trzęsienie całym samochodem powyżej 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz lozysko oporowe jak sie bedziesz zabieral za to, u mnie bylo cos podobnego kilku mechanikow chcialo zmieniac komplet sprzegla Ja zmienilem lozysko za 50zl i po problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...