Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4B5 19.TDi AJM stukania, szarpanie, drgania itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od kilku dni zauważam dziwne objawy mojej Audiczki, niem wiem czy to po zimie czy coś ale postaram się po krótce opisać co jej dolega:

Każdy z tych objawów zdarza się kilka razy za dnia ale nie jest to objaw stały.

- Podczas wciśniętego sprzęgła na maxa słychać w silniku lekkie postukiwania i czuję drgania na pedale sprzęgła dość intensywne na biegu jałowym. Biegi wchodzą gładko z tym problemu nie ma.

- Dziś jadąc na 3 biegu, nagle auto złapało muła a po chwili bardzo mocno szarpło i dostał kopa, ale czuć było że było to szarpnięcie tak jakby mechaniczne. Zdarzyło mi się póki co takie coś raz.

- Auto ma większe drgania, pracuje tak jakby głośniej mimo iż obroty są takie jak zawsze, ale jak jeżdżę tym autem ponad pół roku wiem i czuje że nie powinien tak drgać i nawet słychać to na plastikach czy desce roździelczej. Kiedyś pracował spokojniej delikatniej.

Czy ktoś mniej więcej wie co się dzieje, albo na co się przygotować, bo powiem szczerze że finansowo słabo stoję a może mnie to dobić...

z góry dziękuję za odpowiedź.

Opublikowano

Podstukiwania pod pedałem sprzęgła? Może dwumasa się już sypie..

Opublikowano
  • Autor

pod pedałem sprzęgła to czuję drgania na nodze.

Opublikowano

- Podczas wciśniętego sprzęgła na maxa słychać w silniku lekkie postukiwania i czuję drgania na pedale sprzęgła dość intensywne na biegu jałowym. Biegi wchodzą gładko z tym problemu nie ma.
- Dziś jadąc na 3 biegu, nagle auto złapało muła a po chwili bardzo mocno szarpło i dostał kopa, ale czuć było że było to szarpnięcie tak jakby mechaniczne. Zdarzyło mi się póki co takie coś raz.
- Auto ma większe drgania, pracuje tak jakby głośniej mimo iż obroty są takie jak zawsze, ale jak jeżdżę tym autem ponad pół roku wiem i czuje że nie powinien tak drgać i nawet słychać to na plastikach czy desce roździelczej. Kiedyś pracował spokojniej delikatniej.

1 objaw kojarzył bym z zdeformowanym delikatnie dociskiem sprzęgła ze starości. Mam to samo ale musi jeszcze polatać bo nie bede z tego powodu wyciagał sprzęgła

2 objaw cieżko powiedziec... pojeździj i obserwuj czy sie powtórzy

3 objaw moim zdaniem dwumas się kończy i stąd drgania.

Szykuj się finansowo na wymiane kompletu sprzęgła razem z dwumasą

Opublikowano

wszystkie objawy zbliżone do tego co mam u siebie, mam identyczne A4, do wymiany dwumas. z objawów dochodzi u mnie jeszcze trzęsienie całym samochodem powyżej 100 km/h

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kolego sprawdz lozysko oporowe jak sie bedziesz zabieral za to, u mnie bylo cos podobnego kilku mechanikow chcialo zmieniac komplet sprzegla Ja zmienilem lozysko za 50zl i po problemach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.