Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienić żarówki w przedniej lampie i odpiąć złącze elektryczne


sveevs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wydaje mi się że ten temat może się przydać wielu klubowiczom, na pewno był gdzieś już ruszany ten temat ale nie mogę się go doszukać. Przepaliła mi się pozycja i chciałem ją wymienić okazało się że złącze z wiązką kabli z prawej strony jest połamane z lewej w sumie Ok ale też za chiny nie dałem rady go odpiąć. Wykręciłem sobie lampę żeby mi było łatwiej ale niczym nie idzie już grzałem tę złącze, ciągałem ruszałem siedzi jak PROFESOR X i nie puszcza. z Prawej strony też nie dam rady odpiąć chociaż złącze nie jest uszkodzone. Oglądałem jak to wygląda na filmikach gość wciska śrubokrętem słychać "klik" i złącze puszcza u mnie niestety to nie działa. Radźcie mi jak to, co z zrobić ? czy może wyłamać to po prostu już nie mam sił 3 próba i znów nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem z wypięciem, ale wsadziłem szeroki śrubokręt pomiędzy złączkę a elementem do którego jest wpinany, następnie przekręciłem śrubokrętem jakbym wkręcał śrubę i odskoczyła, możesz też spróbować podgiąć mniejszym śrubokrętem i odgiąć do tyłu złączkę, albo jedno i drugie równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem z wypięciem, ale wsadziłem szeroki śrubokręt pomiędzy złączkę a elementem do którego jest wpinany, następnie przekręciłem śrubokrętem jakbym wkręcał śrubę i odskoczyła, możesz też spróbować podgiąć mniejszym śrubokrętem i odgiąć do tyłu złączkę, albo jedno i drugie równocześnie.

Próbowałem ! nie idzie siedzi twardo ledwo ją na boki ruszam .., ktoś przede mną też miał z tym problem bo inaczej by nie połapał tego zatrzasku czy jak to nazwać.. A szkoda to połamać całkowicie bo zwiastuję to wizytę w ASO i zapewne nie mały wydatek ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany postojówki nie trzeba demontować lampy i zdejmować kostki to po pierwsze, bo wystarczy tylko ją lekko odsunąć na tyle, na ile przewody starczą. Po drugie, kostka z pinami kosztuje kilkanaście złotych, jakbyś ją rozwalił, to po drugie, a po trzecie nikomu się ten temat nie przyda, bo każdy umie zdjąć lampę i wymienić żarówkę w swoim samochodzie. Jak masz połamany zacisk w kostce, to płaski śrubokręt w rękę i do dzieła. To nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany postojówki nie trzeba demontować lampy i zdejmować kostki to po pierwsze, bo wystarczy tylko ją lekko odsunąć na tyle, na ile przewody starczą. Po drugie, kostka z pinami kosztuje kilkanaście złotych, jakbyś ją rozwalił, to po drugie, a po trzecie nikomu się ten temat nie przyda, bo każdy umie zdjąć lampę i wymienić żarówkę w swoim samochodzie. Jak masz połamany zacisk w kostce, to płaski śrubokręt w rękę i do dzieła. To nic trudnego.

Mógłbyś podrzucić jakiś link gdzie można kupić te złącza i usuwam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...