Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężyny z Passat B5 FL do A4 B5 LIFT


sk8rudex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie czy sprężyny z passata B5 FL sedan podejdą do Audi A4 B5 LIFT sedan (2000r,)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód tak tył nie. Tylne zawiasy kompletnie się różnią. W pasku B5 masz zawias z tyłu jak w A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, miałem okazję kupić springi z passka :( Szukam dalej.. Dzięki! :hi:

EDIT:

Będą jakieś konsekwencje jak założę do swojego 1.9 amory i springi z 6. cylindrówki? Będzie to w ogóle pasowało?

Edytowane przez sk8rudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowało ale diesel będzie stał wyżej niż vałka na tych samych springach (inna waga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czytam, że mają nacisk 1120 i 1020 (te do vałki). Nie będzie mi przód stał wyżej od tyłu?

To są te springi co podkreśliłem na obrazku. Czyli jeżeli one są -40 to siądzie gdzieś -30?

c1d2c42ffd24.png

Edytowane przez sk8rudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Zależy jak stała vałka. Jak w niej przód stał niżej niż tył to u Ciebie będzie na równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-b5-amortyzatory-sprezyn-sportowe-vogtland-i5145080956.htmlto jest ta aukcja. Opłaca się to w ogóle brać czy szukać dalej? Ogólnie wolałbym eibachy pod swój silnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to za zestaw. Kilka osób o niego pytało i suma sumarum odpuszczało sobie po telefonie do właściciela. Podobne nie za przyjemny koleś.

U Ciebie ten kit siądzie więcej niż -30. może i nawet te -40 ale prędzej z 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chcę max -40 obniżyć.. Optymalnie będzie -35.. i Co radzisz? Od 2 tyg. szukam czegoś godnego założenia i nic nie ma do b5 :( jak już to passek albo mtsy.. Też juz zaczynam myśleć czy nie kupić kitu mts :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a te vogtlandy? Też nie lubie nabijać kabzy gburom, ale jak są w porządku? Brać nie brać tego kita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kit to żadna rewelacja a cena też nie okazyjna. Nie mogę jednoznacznie Ci go polecić bo jak auto siądzie jak motorówka to będziesz miał do mnie pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to szukam dalej. Mam jeszcze pytanie bo z tyłu mam w miarę nowe amory kayaby (nie cały rok mają). Przód do wymiany się zbliża. Jak kupię springi do -40 to mogę te kayaby zostawić? a z przodu wziąłbym te

http://allegro.pl/sachs-amortyzatory-przod-passat-b5-audi-a4-a6-org-i5089099240.html

Czy szukać czegoś o skróconym skoku od razu? Nie ukrywam że do 500-600zł chciałbym się zamknąć z obniżeniem fury..

Edytowane przez sk8rudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać amorów o skróconym skoku. Te kyb dadzą rade jakiś czas ale w końcu wyleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś polecić z budżetowej opcji? Bo jak nie znajdę kompletnego kitu używanego, a trafią się same springi eibach to kupił bym na początek sam przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten kit Vogtland też pytałem - po pierwsze koleś tak jak mówicie mega nieprzyjemny, a po drugie wg mnie cena przesadzona. Szukaj szukaj, ja ostatnio wyrwałem cały kit KW na allegro, zadzwoniłem, chciałem więcej zdjęć, negocjowałem z handlarzem i wziąłem. Ten mój KW, który kupiłem jak i Vogtland już trochę wisiał/wisi na allegro i to jest też dobry argument w negocjowaniu ceny.

Jakby wyrwać tego Vogtlanda w dobrej cenie i dokupić do niego springi (obojętnie jakiej firmy) na przód -35mm przeznaczone do Twojego motoru, a tył zostawić taki jaki jest to miałbyś w sumie spoko zestawik, a na forum pojawiają się springi tylko na przód czy tylko na tył.

A za 500-600zł to nie kombinuj z amorami itd, tylko szukaj, czekaj i wyrwij kompletny markowy kit. Nie wiem co wpisujesz w wyszukiwarce na allegro, ale ja mogę powiedzieć, że wiara czasem nie wie co sprzedaje więc wpisywałem "amortyzatory a4 b5" i "sportowe a4 b5" i przeszukiwałem wszystkie wyniki. Sprawdzaj też na tablicy!

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mało tego jest a jak już coś markowego to rozłazi się w łapach. No ale z takim budżetem to tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje w wyszukiwarce konkretny model jakiego szukam... eibach b5, vogtland b5 itp itd :) Dobra będę szukał dalej.. Zależy mi na miękkich springach, aby zachować komfort.. Dlatego rozglądam się za eibachem i vogtlandem (wyczytałem, że miękkie). Od dwóch tyg. śledzę forum, olx i allegro.. Może w końcu moja cierpliwość zostanie wynagrodzona :)

Dziękuję Panowie za wszelkie informacje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz - wpisuj w wyszukiwarkę tak jak Ci napisałem bo mój kit KW nie był wymieniony z nazwy ani w tytule aukcji ani w opisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...