Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony 245/40 18 w Audi A4 B7 Opinie


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Jak w temacie, czy jeździ ktoś z Was na oponach o szer. 245 . Wiem, że w B7 dedykowane były 235 , lecz niestety w ostatnim sezonie kupiłem felgi DTM , z et 43 i właśnie takie opony. Wiem, że dziwnie zabrzmi, ale nie wiem czy mi one obcierają czy nie. Tył na pewno nie a z przodu nie wiem, jest taki pasek ale to jak patrzę na wszystkie opony ( bo teraz latam i patrzę na opony w innych Autach . Hahah ) jak to wyglada i też tam jest taki pasek na rantach opon. Powiem tak, zawias mam 1BE . Czy ktoś z Was jeździ ma takie szerokiej oponie dłużej i ma doświadczenie jak wyglada sprawa?

Dzięki, pozdrawiam forumowiczów ! :)

Dokładne dane felg :

Bestell-Nr.: 8E0 601 025 AT 1H7

Größe: 8 x 18 ET43

Lochkreis: 5 x 112

A opony mam takie : Michelin pilot sport 3 245/40 r. 18 AO .

Ktoś, coś?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony masz gabarytowo z B8, albo C6, więc jak na mój gust nieco za duże balony do B7. Zawias 1BE nie jest nie wiadomo jak twardy, więc na szybkich winklach ma prawo przytrzeć jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odp! Wiem wlasnie, ze to trochę "lacie" juz sa. Lecz przy ET43 mojej felgi od środka nic nie obciera o wahacz. Wczoraj znalazłem na stronie o felgach i oponach. Takie wartości , które podałem pod minimalna oponę 235/45 17 z ET felgi 45 i szer. 7,5 do mojej DTM -owej 245/40 -18 i feldze ET 43 i szer. 8

WychodZi , z przeliczeń iż opona jest 0,3mm bliżej wahacza, i wychodzi 0,7 mm dalej na zewnątrz . Czyli ogólnie cały zestaw jest o 1cm szerszy od ORI 235 . Czyli chyba tyle miejsca powinno byc w nadkolu... Mam nadzieje :D

Tutaj link do strony:

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w tamtym roku miałem 245/45/18 tez opony Michelin pilot i powiem szczerze na feldze 8j był balon jak cholera , a po 2 obcieraly mi z przodu , brakowało około 0,5 cm , przy et45 wiec prawdopodobnie Tobie też będą obcieraly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko, że 245/45 to już prawie 25mm więcej na średnicy od 245/40 :wink: To jest opona do allroada C6, a nie do B6/B7. Przy takim profilu musi być balon i nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...