Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś puka prawy tył (nie zawieszenie) 2000r sedan


klaudyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś po całym dniu poszukiwania irytującego problemu poddałem się. Jest to pukanie takie jakby albo twardy plastik kabel o metal albo jakaś luźna śruba o metal.

Rozebrałem dziś pół bagażnika, zdjąłem tylny słupek, kanapy, oparcia, boczek bagażnika i jeżdżę w kółko po dziurach i dalej puka!!

Wydaje mi się że to jest gdzieś w tej blasze co jest miedzy blacha nadkola a blachą nadkola od wewnątrz???

Zdejmowałem nadkole o nic. Czy to możliwe że coś z amorka? To taki dźwięk nie stuki mozolne jakby przy wpadaniu w nierówność, tylko donośne i częste na nierównościach jakby nawet drgało. Jak to amorek to jak to sprawdzić. Bo wyciąga się go od strony nadkola?

Nie mam pojęcia

Macie jakieś pomysły?

Dźwięk dochodzi wyraźnie z prawego tylnego cześć samochodu.

Coś jakby za tym sworzniem co trzyma klamkę drzwi. Tam nic nie widać jak się go odkręci

Ratujcie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potelep tyłem , popatrz na amory na mocowania ogólnie popatrz od spodu może coś ci sie obluzowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cała. Sprawdzałem wsześniej. Jak mocno sie zirytuje to wezmę bosza i bede wycinał po kawałku od środka i sprawdzał. Bo to niemożliwe. Są tam gdzies w okolicach puste przestrzenie? Miedzy blachami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprężyny kawałek ułamany i ona tam lata i stuka, a z tyłu znów to odkreciło mi sie jarzmo hamulca co mnie bardzo zdziwilo i to bardzo mocno tluklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąg nadkole ten plastik i przepatrz te amory może masz wywalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki, Telepotałem , bujałem i nic. A ten plastik w srodku na górze tak jakby kielicha to od czego jest ? mocowanie amora? A te dwie śruby to co obok niego są? moze coś tam? Jutro sprawdze. Chyba ze jakies inne pomysły

Edytowane przez klaudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprężyny kawałek ułamany i ona tam lata i stuka, a z tyłu znów to odkreciło mi sie jarzmo hamulca co mnie bardzo zdziwilo i to bardzo mocno tluklo

Właśnie tak miałem i dlatego proponuję sprawdzić dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrz na spokojnie i nic nie tnij boschem hehehe :P mocowanie mogło sie obluzowac i ci bije jak jest nierówność spokojnie sie zabierz do tego może spróbuj go delikatnie podnieść a drugi niech nasłuc**je i patrzy na amora np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk jakby pod tą blachą z tymi dwiema śrubami i tym plastykiem, rozumiem że to mocowanie górne amora. Mogę je odkręcić bez odkręcania dołu? Czy np podnieść je do góry na lewarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie równie irytujący dzwięk wydawała nasadka zostawiona przez mechanika pod siedziskiem kanapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wyjąłem siedzisko wsio ok, Następna próba w weekend, Dam znaka co i jak. oby poszło ;)


Piwo dla tego który pierwszy stawiał na sprężynę. Dopiero ja dorwałem jak wyciągnąłem zobaczyłem że pęknięta. problem z głowy niby :)

Pytanie z innej beczki, ma ktoś link do tych uchwytów na drzwiach przednich nowych?> Chodzi o te za które się łapie jak sie zamyka drzwi i sa tam przełączniki do szyb.

Szukałem na aledrogo ale tam tylko do b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...