Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypalanie DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Udało się aktywować. Obroty skończyły do 1500 wszystkie wentylatory na full. Na to wychodzi za w okolicach 1000 to nie jest wypalanie. Za paręnaście minut wrzucę parametru filtra przed wypaleniem i po wypalaniu

Przed wypalaniem:

http://fotoo.pl/show.php?img=966633_dpf.jpg.html

Po wypaleniu:

http://fotoo.pl/show.php?img=966634_dpf-po-reg.jpg.html

Edytowane przez PiterEL

Opublikowano

Obroty na poziomie 1000 sa tylko po to zeby filtr za bardzo nie ostygl, w taki spobos nie da rady za wiele wypalic.

Fajnie ze sie udalo. :)

Opublikowano
  • Autor

Fajnie tylko zastanawiam się jak uniknąć przebywania stanu oleju. Jak mam obroty ok 1000 i musze zgasić auto to lepiej od razu czy czekać te ok 10 min...?

Opublikowano

Ja nie czekam.

Opublikowano
  • Autor

A jak wyglądają parametry przed wypalaniem i po wypaleniu ? Jak kondycja filtra ?

A ty jaki masz motor u siebie (oznaczenie)? I czy tobie jak nie czekasz nie przybywa oleju ?

Ja to już nie wiem bo na tym bagnecie nie wiem co i jak... Bo jest mokry trochę ponad siateczka na samym dole później delikatnie nie mokry, i znów dalej mokry... Ale dalej to chyba jest od tego że jest mokry jakby tunej prowadzący bagnet... sam nie wiem.

Opublikowano

A jak wyglądają parametry przed wypalaniem i po wypaleniu ? Jak kondycja filtra ?

Wartosciami w gramach nie ma sie co przejmowac dopoki nie sa bardzo wysokie >25g, wg serwisu glownym wskaznikiem zuzycia DPF jest zawartosc oleju ktora widzisz w grupie 34. Teoretyczna wartosc maksymalna to 0,175 litra, jednak maja ludzie wiecej i jezdza bez problemu. Tutaj bardzo duzo zalezy od tego jak auto bylo jezdzone itp, nie ma stalej reguly.


A ty jaki masz motor u siebie (oznaczenie)? I czy tobie jak nie czekasz nie przybywa oleju ?

Ja mam CBBB, u mnie minimalnie ubywa. :P

Opublikowano

Ma ktoś jakieś pomysły ? I czy orientujecie się czy w seacie, audi i innych serwisy robią aktualizacje oprogramowania ? Czy maja co jakiś czas jakieś aktualizacje ?

Tak, są. Nawet przez kilka lat po zakończeniu produkcji danej jednostki silnikowej. Na forum A2 użytkownik Pink Floyd, który pracuje w ASO (chyba), zrobił porównanie między softem seryjnym a ostatnią aktualizacją i zmiany są znaczące. W skrócie w efekcie było +5% do mocy i NM oraz minus 0.5l w spalaniu. I to dla prostego silnika jak 1.4 benzyna z pośrednim wtryskiem.

Dla współczesnych diesli może być jeszcze lepiej.

Opublikowano
  • Autor

A możesz dać namiary... na te dane ?

Opublikowano

Ma ktoś jakieś pomysły ? I czy orientujecie się czy w seacie, audi i innych serwisy robią aktualizacje oprogramowania ? Czy maja co jakiś czas jakieś aktualizacje ?

Tak, są. Nawet przez kilka lat po zakończeniu produkcji danej jednostki silnikowej. Na forum A2 użytkownik Pink Floyd, który pracuje w ASO (chyba), zrobił porównanie między softem seryjnym a ostatnią aktualizacją i zmiany są znaczące. W skrócie w efekcie było +5% do mocy i NM oraz minus 0.5l w spalaniu. I to dla prostego silnika jak 1.4 benzyna z pośrednim wtryskiem.

Dla współczesnych diesli może być jeszcze lepiej.

Spotkalem sie z calkowicie odwrotnymi opiniami, jednakze dotyczyly one duzo nowszych silnikow niz 1.4.

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

Byłem dziś w Seacie na aktualizacji softu... i jest problem bo nie zrobili. Problem opisuje w tym temacie:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/313696-aktualizacja-oprogramowania-sterujacego-silnika-problem/#entry4431780

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.