Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

'98 AFN notlauf - prośba o analizę logów dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Pacjentem jest AFN z 98 roku, często wpada w notlauf - niezależnie od prędkości (choć zazwyczaj odcina go powyżej 100km/h) i obrotów (raz ciągnie do 4000 tys obrotów i jest OK, a raz dojdzie do 3000 tys i odcina). Prośba, gdyby ktoś mógł zerknąć i wydać osąd co w pierwszej kolejności powinno iść na stół, bo jazda autem w takim stanie to istna męczarnia.

Grupa 000, 001: http://vaglog.pl/log_209038.html
Grupa 003, 004, 008: http://vaglog.pl/log_209039.html
Grupa 010, 011: http://vaglog.pl/log_209040.html

Z góry dzięki za pomoc.

Arek

Opublikowano

Witam,

Pacjentem jest AFN z 98 roku, często wpada w notlauf - niezależnie od prędkości (choć zazwyczaj odcina go powyżej 100km/h) i obrotów (raz ciągnie do 4000 tys obrotów i jest OK, a raz dojdzie do 3000 tys i odcina). Prośba, gdyby ktoś mógł zerknąć i wydać osąd co w pierwszej kolejności powinno iść na stół, bo jazda autem w takim stanie to istna męczarnia.

Grupa 000, 001: http://vaglog.pl/log_209038.html

Grupa 003, 004, 008: http://vaglog.pl/log_209039.html

Grupa 010, 011: http://vaglog.pl/log_209040.html

Z góry dzięki za pomoc.

Arek

wyczyszczenie turbiny.

Opublikowano

włącz sobie gr 11 bs i zobacz skok sztangi ma być około 2 cm jak nie ma turbina do czyszczenia i jak byś czyścił turbo to katalizator ze środka wyrzuć będziesz miał spokój z turbo oczywiście jak będziesz jezdził dynamicznie

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info zwrotne - w przyszłym tygodniu mam zamiar zabrać się za czyszczenie turbo i kolektora. Skok sztangi rzeczywiście jest mały, na pewno to nie są 2 cm, zatem mam nadzieję, że ten zabieg przywróci audicy ducha.

Czy czyszczenie EGRa ma sens? Tzn myślałem o tym, żeby wrzucić go do miski z naftą na kilka h i później dobrze przeczyścić/przedmuchać - chyba, że to robota na darmo. Od razu uprzedzam, że nie chciałbym wywalać całkowicie EGRa, wolę mieć trochę ciszej w aucie, zwłaszcza, że AFN do najcichszych nie należy :)

Goldi,

Czy po wywaleniu kata auto będzie głośniej chodziło? Czy to nie ma wpływu?

Edytowane przez a4ek

Opublikowano

turbo ci ładuje tyle co moje brd :kox:

oprócz tego co wyżej,to wywal ten egr i kata (przy okazji wypal sobie kolektor i audiczka bedzie oddychać świeżym powietrzem :wink: )

głośniej nie bedzie! nawet jak wytniesz do tego środkowy tłumik

Opublikowano

Po wywaleniu katalizatora zostawiasz puszkę będzie słychać fajny gwizd turbiny wywalilem już trochę katalizatorów klubowiczom i nikt nie narzeka

Opublikowano

bez kata też może być istna cisza np. na hybrydzie awx, dopiero przy 1,7bara da się usłyszeć że jednak turbo pracuje ;)

oprócz ogarnięcia turbo spr też dolot czy szczelny

Edytowane przez ciahciah

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.