Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne piski


Mrowa91

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b5 1.8 ADR.

Witam, zagadka do rozwiazania dla was koledzy i kolezanki forumowicze ;) mianowicie z lewego kola podczas jazdy, wydobywaja się dziwne piski (nazwijmy je ''wysokotonowymi'') przy nie wcisnietym hamulcu, czasem jest to przy jezdzie prosto, czasem przy skrecie w prawo, jednak najczesciej i najglosniej jest przy skrecie w lewo. (PS. gdy podczas piszczenia leciutko wcisne pedal hamulca to pisk znika)

przy wymianie opon opisalem problem mechanikowi(bylo to w listopadzie), ktory po zdjeciu kola stwierdzil ze tarcze i klocki mam w bardzo dobrym stanie, i ze klocek musi sie dotrzec (bagatela klocki prawie nowe), lub jakis ''wiórek'' metalowy z klocka odstaje i ociera o tarcze. myslalem ze z czasem problem ''ucichnie'' jednak tak sie nie stalo. Z hamowaniem nie ma problemu - wrecz moge powiedziec ze hamulce mam ''igła'', jednak przy zwyklym hamowaniu(np przy dojezdzie do skrzyzowania) piszcza.

wiec pytanie brzmi: co to moze byc panowie i panie ? :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Próbowałeś przykleić klocki do zacisku .. możne sa luźne i obcierają o tarcze i będzie piszczeć .. ja miałem tak w mutitornicu i w ASO mi klocki posmarowali (od strony zacisku :) ) specjalnym klejem i po problemie

A ze piszczą przy delikatnym hamowaniu to się nie przejmuj przejdzie - ja mam nowy zestaw ATE w 2 audicach - w jednej piszczą a w drugiej nie tak ze klocek klockowi nie równy :(

Edytowane przez Maszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysły, niedługo przy zmianie kół napewno wezmę to pod uwagę i mam nadzieję ze coś pomoże bo przysłowiowy ''szlag'' mnie już trafia jak słyszę ten dźwięk. dam znać !

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...