Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie mogę wyjąć Pompa Paliwowa Audi A4 B6 2.0 ALT 131KM


fronek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie podpowiedzcie mi jak wyciągnąć tą pompę, odkręciłem to czarne wieko w lewą stronę, odpiąłem wtyczkę zasilającą, przewody paliwowe, za pomocą nożyczek(nie uciąłem ich :) tylko wcisnąłem ten plastyk aby zsunąć przewód), podniosłem pompę, odłączyłem dwójnik z wężykiem z tego na wcisk w dolnej obudowę pompy (m.in. ten który pobiera paliwo z baku do tego zbiorniczka), wyciągnąłem te przewody na wierzch, lecz jak chce wyjąć pompę ze zbiorniczkiem to nie mogę jej przez tą dziurę wyciągnąć tak jakby ta dziura była za mała i się klinuje - jest na to jakiś sposób?? Muszę tą pompę wymienić bo zaczęła mi "buczeć, wyć" jakiś czas temu, a teraz miałem problemy z odpaleniem samochodu:( dodam, że na gazie samochód działa normalnie, natomiast na benzynie podczas przyśpieszenia strasznie szarpie. błagam pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi zrob ,

sprawdz tez filtr paliwa

Hmm.. obejrzałem filmik o wymianie filtra paliwa

i brudne paliwo przykuło moją uwagę. Dodam, że po odpięciu jednego z przewodów paliwowych pod bardzo dużym ciśnieniem wytrysło paliwo i była to spora ilość bardzo brudnego paliwa, a pompa też już się prawdopodobnie zaciera więc ponawiam pytanie jak ją wymontować bo na jej miejsce mam już zakupioną drugą. Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odkręcić prawdopodobnie 4 śrubki łączące górną i dolna część tego białego kosza... Wtedy ta dolna część powinna wyjść przez otwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pompa dziś padła na amen, wogóle jej nie słychać po przekręceniu kluczyka a Ty mi każesz robić logi jak?? po podłączeniu do komputera też mi żaden błąd nie wyskakuje samochód na benzynie już nie odpala jedynie na gazie z awaryjnym odpalaniem i ponawiam prośbę i proszę o konkretną podpowiedź, a nie nabijanie pustych nie wnoszących nic do tematu postów dlatego po raz kolejny proszę o informacje jak wyjąć tą pompę bo średnica dolnej części jest większa niż średnica otworu w którym ta pompa jest osadzona.

logi zrob ,

sprawdz tez filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan , avant ?

Sedan kolego

Już sobie poradziłem należało użyć dużego płaskiego śrubokręta i podważać (koszyk na benzyne i osadzoną pompą) w górnej nie chcącej przejść przez otwór pompy, robiąc dźwignie po koleii z trzech stron i pompa wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Potrzebuje pomocy chciałbym wymienić pompę w moim audi a4 b6 2002 2.0 alt ale nie mogę jej znaleźć od góry nie mam jej za siedzeniem zamiast wykładziny mam plastik i nie mogę się dostać do niej czy z tego powodu musze wyjac cały zbiornik ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest ona za siedzeniem, musisz złożyć siedzenie po prawej stronie z tyłu i wyciągnąć wygładzinę z bagażnika i tam masz taki dekiel na 3 śrubki jak go zdejmiesz to musisz to czarną obręcz odkręcić najlepiej weź kawałek drewienka oprzyj o jedną zazębienie (wypustkę i stukaj młoteczkiem tak aby to odkręcić.

Poniżej masz filmik ale od passata praktycznie tak samo tylko inaczej te przewody paliwowe się odpina

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...