Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kompleksowa - zaciski, płyn, tarcze, klocki


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nadszedł czas na całkowitą wymianę elementów układu hamulcowego to zbieram informacje jak się za to porządnie zabrać.

Zaciski wróciły z regeneracji, wiadomo od kogo ;) Tarcze i klocki to mało istotne jakich marek, ale porządne i łącznie z płynem pójdą nowe bo i płyn podejrzewam, że ostatnio świat widział 15 lat temu. Tarcze są do wymiany a klocki wymieniałem "awaryjnie" i niestety jedyne co było pod ręką to MS i tak ta awaryjna naprawa się ciągnie drugi rok.

I teraz tak.

Tarcze

Tył. Jak wymienić to nie mam pytań. Tarcze + łożyska + koronka ABS jeśli stara nie pęknie to stara + prasa.

Przód. Tutaj mam pierwsze pytanie. Powierzchnię piasty czy wyczyścić na lustro, czy jak w filmiku takim waflem czy wełna stalowa i papier ścierny wystarczy, i pytanie czy ją smarować czy nie i czym jeśli już?

Pytam z uwagi na to co obejrzałem tutaj (od 4:40 do 10:00):

https://youtu.be/2jid1zCTnQ4?t=4m40s

Zaciski

Dalsze pytanie/a to już związane z samymi zaciskami.

Jak zakładam nowe to stare oczywiście trzeba odkręcić, ale pytanie czy ściągać na raz wszystkie czy po kolei, wg mnie po kolei, ale mogę się mylić.

Jak to będzie z płynem hamulcowym, dużo go poleci coby nie zapowietrzyć niepotrzebnie za dużo układu?

Śruby imbusowe na jarzmach z tyłu to pamiętam, że horror potrafi być, wymieniać na zwykłe hexy?

Odpowietrzanie

Oczywiście mam ABS i na pewno/raczej/chyba tylko ABS, więc już od razu wiem, że spuszczać całkowicie płynu nie wolno.

Tutaj to chyba nie powinienem zadawać pytań bo i jest tematów o tym, ale jakoś czytam i nie wiem czy ja czytam masę często wykluczających się informacji czy po prostu nie wszystkie odnoszą się do mojego przypadku a nie umiem ich odsiać.

Jedyne jakie hamulce w życiu odpowietrzałem to Shimano w rowerze, więc to raczej słabo porównać i doświadczenie żadne.

Więc jak to ma być? Wymieniać wszystkie zaciski, które oczywiście będą już same w sobie zapowietrzone i po wymianie odpowietrzać. Jaką metodą? Jaka jest kolejność odpowietrzania zacisków?

Pewnie mi się zaraz coś po drodze pokaże i znowu zadam pytanie ;/

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...