Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.8 AAH 12V po wymianie filtra powietrza brak iskry, nie zapala!


Maniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wziąłem się za wymianę filtru powietrza, odpiąłem wszystkie kostki od przepływki itd, później podpiąłem po wymianie filtra i silnik kręci, ale nie chce odpalić. Nie ma iskry. Żaden kabel na pewno nie został naruszony, co może być przyczyną? Na kompie wyskoczył błąd od przepływki za niskie napięcie i nic więcej. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie kostki podłączyłem tak jak były, w sumie inaczej się nie da ich podłączyć....złożone tak jak było przed i nie chce zapalić, kręci, ale nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałeś napięcie z akumulatora? Możliwe że przy demontażu obudowy dostało zwarcie na tym module o którym kolega kresek wspominał wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem minusową klemę na kilka minut, nic nie pomogło niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podpiąć moduł z innego egzemplarza. Trzeba od czegoś zacząć, raczej cewki wysokiego napięcia się nie skończyły przy wymianie filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wtorku i tak nic nie zdziałam, do sprawdzenia jeszcze czujniki, chociaż błędu nie wywalało. Z pół roku temu też po zdemontowaniu puchy filtra i ponownym montażu było to samo, kilku mechaników przeglądało auto, diagnoza brak iskry, na każdej cewce, do cewki prąd dochodził, w końcu odstawiłem autko do elektryka, skasował 300pln i do dziś nie chce powiedzieć co było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo płaci się za wiedze ;) on Ci tego nie powie "co było" albo coś ściemni bo nie zarobi, liczy na to że przyjedziesz jeszcze raz.

Masz immobillizer w aucie? Kolega miał ostatnio taki problem w A4 B5 1.9 TDi. Było tak że nie było dobrego styku na stacyjce i nie było zezwolenia od imo

Wystarczyło pomerdać kluczykiem za którymś razem załapał. Spróbuj tak zrobić ewentualnie wypnij bezpiecznik od imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo jest, ogólnie jakiś miesiąc temu po przegonieniu autka był problem bo odpalił i gasl tak jakby było coś właśnie z immo, ale kontrolka normalnie gasla, błędów nie było. Po poruszaniu kostką od przeplywki albo dłuższym postoju (15-30min) zapalal normalnie i takie objawy trtrwały 2-3 dni. Czytałem gdzieś na forum ze komuś się zawieszal czujnik położenia wałka i tak się działo, aż w końcu całkiem padł...no ale wtedy co by miała przeplywka do czujnika...posprawdzamy rezystancje czujników i ewentualnie będziemy szukać dalej.

_______________

Czujniki sprawne, jutro kupię moduł zapłonowy na podmianę i zobaczymy czy to coś da...

Moduł wymieniony, brak zmian...gdzie szukać dalej zanim odstawię autko do elektryka? Można coś jeszcze sprawdzic na własną rękę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi u elektryka, kable posprawdzane niby do cewki prąd dochodzi, czujnik niby zlicza obroty...a auto dalej stoi i nie odpala.


Problemem była urwana masa :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...