1BA zmiana na 1BE przednia oś.

dawid6693

Witam. Kupiłem do auta felgi 17'. No i teraz przyszedł czas na zawieszenie.
Moim zdaniem tył jest ok ale przód mi się nie podoba. Mam akurat do wymiany amortyzatory.

Chciałbym zrobić przód 1BE(-20mm), obecnie mam 1BA. Czytałem i szukałem na forum ale jest tyle tego że nie mogę tego ogarnąć. Pytanie jest takie: Czego szukać i co kupić? Wystarczą same amortyzatory? Szukać używanego oryginału czy celować w nowe części?

0JJ = Klasa masy pojazdu os przednia (zakres mas: 1ba:1436-1495; 1bj:1436-1495)
0YG = Klasy ciężaru os tylna (zakres ciężaru: 1ba:473--495 1br:473--495 1be:496—519)

Z góry dzięki za wytłumaczenie.

Witam. Kupiłem do auta felgi 17'. No i teraz przyszedł czas na zawieszenie.

0JJ = Klasa masy pojazdu os przednia (zakres mas: 1ba:1436-1495; 1bj:1436-1495)

Z góry dzięki za wytłumaczenie.

Witaj, sam ostatnio zmieniałem zawieszenie z 1BA na 1BE. Moje klasy mas to przód 10 OJK tył 12 OYM . Wszystkie kody i opisy mas masz w 1 poście w tym wątku, (pewnie go znasz, ale wkleję): http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/

Ja zmieniałem przód i tył na 1be. Na przód wsadziłem taką samą klase czyli 10 1be(jednak potem dopiero doczytałem,że trzeba obniżyć ją o 1 przy 1be), a na tył założyłem 13 1be czyli o 1 większą. Taki zestaw mi się trafił: na przodzie mam amorki 1bv,sprężyny 1be, tył to 1be amory i sprężyny. Tył ładnie siadł 20mm(pomimo że klasę o 1 większą wsadziłem) przód troche mniej(siedzi jak ori sline) i chyba będę szukał sprężyn 1be klasa wagowa 9 lub 8. Sam jeszcze nie wiem.Chciałbym żęby przód siadł jeszcze z 1cm.

Oznaczenia kolorów na sprężynach i nr. amorów masz tu: http://www.a4-klub.pl/SiA.pdf

Co do Twojego pytania: Jeśli chcesz obniżyc tylko 20mm szukaj ori s-line w dobrym stanie. Tu na forum lub z allegro(trzeba uważać żeby nie kupić padliny) Z tych 2 linków, które wkleiłem wszystko dobierzesz, Nie wiem jak to będzie się sprawowa,ć jeśli na przód dasz zestaw 1be, a na tyle zostawisz 1ba. Czy np. auto nie będzie myszkować po drodze, i jak będzie zachowywać się przy hamowaniu. Zmienił bym na Twoim miejscu przód i tył.

Pozdr.

Edytowane przez Fugi

Czyli proszę o potwierdzenie:

PRZÓD:

*Obecnie: kategoria OJH 8 paski: żółty biały różowy różowy z 1Ba
* Szukać kategoria OJG7 paski: niebieski zielony zielony zielony z 1BE/BV

TYŁ:
*Obecnie: kategoria OYH 8 sprezyny z paskami biały różowy z 1BA
* Szukać: jak wyżej. paski niebieski różowy z 1BE/BV

Czy szukać coś z B7 czy to już całkiem pomieszane będzie?

Edit:

i jeszcze jedno czy jeżeli ktoś będzie sprzedawał od 1.8T sedana bez Q to mogę brać w ciemno i będzie ok?

No i amortyzatory. Szukać kompletu czy odpuścic i kupic jakieś nowe?

Edytowane przez dawid6693