Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanikające napisy na wyświetlaczu radia


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał taki problem, że w B6 czasami zanikały mu napisy na wyświetlaczu radia? Wyświetlacz robi mi się cały czerwony, napisy giną. Czasem jak przełącze na inną stację, to wszystko wraca, innym razem nie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, a gdzie tam są jakieś śruby do przykręcania?

Może to i dobry trop, bo dzisiaj mocno docisnąłem panel i wróciły napisy - chyba to nie był przypadek.

Edytowane przez grzegorzzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że radia audi mają szerszy front niż tylną obudowę zawierającą główną elektronikę, to zdarza się ze podczas siłowego demontażu radia blachy mocujące front ulegają wygięciu. Pomiędzy płytką drukowaną frontu a płytą główną jest złącze które w takiej sytuacji się rozsuwa i połączenie nie jest stabilne.

Oprócz tego w tych radiach zdarza się że odpadnie układ scalony umieszczony na folii która realizuje połączenie wyświetlacza z płytką drukowaną, temat nie do naprawienia, wtedy tylko wymiana wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu znajduje się to złącze? Z obserwacji wynika, że napisy wracają na wyświetlaczu po dociśnięciu panelu czołowego w miejscu napisu Audi concert. A co to tego układu scalonego, to rozumiem, że on jest na jakiejś tasiemce, którą się odpina przy demontażu panelu radia.

Edytowane przez grzegorzzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze znajduje się po prawej stronie mniej więcej pod wyświetlaczem.Układ scalony jest całością z taśmą która łączy wyświetlacz z panelem sterującym. Nic się nie odpina przy demontazu panela.Odkręć panel który przykręcony jest 4 wkrętami typu torx 6,a wszystko będziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko powiedz mi proszę jak go zdemontować, bo ja tam nie widzę tych 4 wkrętów. Są tylko 2 szczeliny, które zaznaczyłem na czerwono. Czy tam trzeba włożyć jakieś blaszki, żeby to wyciągnąć wszystko?

large_149191_1700892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręty są,ale na początek musisz wyjąć radio używając specjalnych kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można użyć pilniczki do paznokci lub blaszki,ale trzeba uważać żeby przypadkiem czegoś nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak już wsadzisz tam coś, to jak pociągnąć to całe ustrojstwo do siebie? Czy po naciśnięciu czegoś samo lekko odskoczy tak, że będzie za co chwycić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze nie wiele kosztują (mogą się przydać na przyszłość) a ich zaletą jest to że zatrzaskują się i radio wyciąga się ciągnąc za klucze a nie za gałki lub podważając na krawędziach obdzierając panel. Można przerobić pilniczki robiąc w nich odpowiednie nacięcia ale czy warto się z tym męczyć ? Ja uważam że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...