Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi z a3 do a4 b5


Xavierous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem ostatnio w okazyjnej cenie (bardzo okazyjnej, śmieszne pieniądze jak za taki zestaw) koła od a3 o nr. 8P0601025C na prawdę zadbane 17-tki z świetnym kapciem. Jak wiadomo ET56, guma 235/45. Po przymiarkach wyliczylem mniej-więcej że musiałbym wsadzić dystanse 20mm żeby nie obcieralo o zawieszenie z przodu, wtedy koło od zewnętrznej strony będzie na równo z nadkolem. I tu pojawia się moje pytanie czy ktoś już probowal kiedyś takiego zestawienia i czy jest w ogóle sens w coś takiego się bawic? Dodam jeszcze ze ciężko mi powiedzieć jaki tam mam zawias bo jest trochę niżej niż w serii a "miękkość" taka sama (sprężyny koloru białego).

PS. Tak wiem po wszystkim trzeba będzie zglebic żeby nie było kozy itd itp.

Pozdrawiam

Edytowane przez Xavierous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe springi to pewnie kaw. Pomijając fakt, że koła są po prostu brzydkie i do b5 nie pasują (kwestia gustu) to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś taki zestaw założył. Jakie masz teraz opony? Jeździłeś kiedyś na 235?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pomalowane na czarno a moja jest czerwona ;-) nie jeździłem na 235 ale tak, zdaje sobie sprawę ze straci na przyspieszeniu, licznik będzie przeklamywal itd. Zwłaszcza przy Takim małym silniku. Chodzi mi tylko o to czy z dystansami zda to egzamin czy nie. Nie ważne ze nie pasuja, są brzydkie itd ale skoro się trafiło to po co przepłacać :-P jeśli już ktoś próbował takiej kombinacji i dało radę to okej, jeśli nie to pójdą do sprzedania i tyle ;-)

Edit:

Już wszystko wiem. Przy takim układzie dystans 10mm spokojnie nam wystarczy. W moim przypadku muszę wymienić sprężyny które są w opłakanym stanie (tylnią belkę bez większych problemów można podnieść jedną ręką) i przy skręcie po wjeździe w jakąś nierówność przód trze o nadkole. Watro też wiedzieć że przy zakupie standardowych dystansów (allegrowych) należy przerobić 2 sztuki na tył u tokarza ponieważ są tam takie nietypowe stożki przez które dystans nie dojdzie nam do bębna. Pozdrawiam. Do zamknięcia.

Edytowane przez Xavierous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...