Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S4 4,2 b6 wiszace podcisnienie wydechu...co z czym?


peneczw

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Na zdjeciach widac bedzie wiszace rurki podcisnieniowe, znajomy podpowiedzial ze sluza one do poruszania klapkami w koncowym wydechu. Udalo mi sie poruszyc klapka lewego wydechu recznie, prawa sid nie ruszyla. Do czego konkretnie sa te klapki i czy te rurki maja wisiec?

6e98e86082e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurki nie mają wisieć, trzeba je podłączyć do zaworków,

klapy otwierają się pod ciśnieniem na wyższych obrotach, wydech wtedy się uwalnia i głośniej gada,

popryskaj zastałą klapę wd40 i spróbuj ją rozruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z rysunku zamieszczonego przez Booster wynika że powyżej 1700 obr/min klapka się zamyka dławiąc wydech. Może chodzi o to żeby właśnie nie gadał za głośno i przeglądy przechodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.youtube.com/watch?v=RimFPfetQyE

Tutaj mam filmik, bo okazuje sie, że podciśnienie wychodzi z gruchy do nikąt. Czyli...jest ujeXXne...skad sie prowadzi je do gruszki?

Ps. Davidof...chyba jest tak, ze jesli masz powyżej 1700rpm to klapka sie zamyka przy schodzeniu z obrotow i mocniejsze masz hamowanie silnikiem i bulgot. Dobrze myślę?

Edytowane przez peneczw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.youtube.com/watch?v=RimFPfetQyE

Tutaj mam filmik, bo okazuje sie, że podciśnienie wychodzi z gruchy do nikąt. Czyli...jest ujeXXne...skad sie prowadzi je do gruszki?

Ps. Davidof...chyba jest tak, ze jesli masz powyżej 1700rpm to klapka sie zamyka przy schodzeniu z obrotow i mocniejsze masz hamowanie silnikiem i bulgot. Dobrze myślę?

No własnie nigdy organoleptycznie nie sprawdziłem kiedy ta klapka się domyka. u mnie na postoju na biegu jałowym i obrotach 800 obr/min klapki są otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie wszystko, dlatego że nie mam odpowiedzi skąd pociągnąć to podciśnienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do góry w stronę bagażnika,

w środku od strony kierowcy w bagażniku zdejmij boczek, powinien tam być zawór sterujący podciśnieniami.

widać poprzedni właściciel w jakimś celu zwalał wydech i zrobił to na odpierdziel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że uda się to ogarnąć.

Wpadnij na spoty do 3Miasta na spota pochwalić się furą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...