Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadnie zapłonu


minus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powyżej 3 tys. obrotów zaczyna szarpać, mruga check silnika i samochód nie chce przyśpieszać

Błędy to :

16795 P0411 System wtórnego powietrza błąd przepływu

16684 P0300 rozpoznano wypadanie zapłonu sp: zbyt mała wartość rezystancji

16685 P0301 Cyl.1 rozpoznano wypadanie zapłonu sp: zbyt mała wartość rezystancji

16686 P0302 Cyl.2 rozpoznano wypadanie zapłonu sp: zbyt mała wartość rezystancji

Silnik 1.8t avj bez gazu

Moje pytanie do was co może być tego przyczyną?Na razie byłem u jednego mechanika i ten chciał rozbierać mi pół samochodu w poniedziałek jadę do kolejnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacząć trzeba od rzeczy najprostszych czyli przełożenie cewek na inny cylinder i sprawdzac czy wypadanie sie przenosi, potem sprawdzenie świec, dalej szczelność dolotu i podciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrze.No to co przekładać cewki na inne gary i sprawdzać co się dzieje. W razie czego świece, cewki wymienia się kompletami tak? Przybliżony koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj cewki wymieniasz uszkodzone, ale najpierw dobrze zdiagnozuj problem, przeciez 1.8t to nie statek kosmiczny, zaplony wypadaja caly czas na wolnych tez? Czy tylko powyzej 3 tys, jak na wolnych pracuje dobrze raczej nie wina cewki bo przewaznie jak pada to na amen i wogole zaplonu nie ma na danym cylindrze, musisz znalezc kogos ogarnietego z vagiem i po krotkiej diagnostyce powino byc jasne.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...